ЦЕРКВА І СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ:ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПЕРЕБІГ СОБОРУ СТРИЙСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УГКЦ

2002 рік розпочався для Української Греко-Католицької Церкви цілою низкою знаменних подій. Весь Львів був свідком проголошення року, присвяченого пам’яті Патріарха Йосифа Сліпого та нових архієрейських хіротоній… Однак головна подія церковного життя ще попереду. Нею має стати проведення Патріаршого Собору УГКЦ під загальним гаслом: «Ісус Христос — джерело відродження українського народу».

Патріарший Собор відбудеться у Львові аж наприкінці червня, але вже зараз у різних куточках земної кулі, де присутні еклезіальні структури Української Греко-Католицької Церкви, проходять різного рівня місцеві собори та соборчики, котрі вже протягом року готують церковну свідомість до осмислення важливою проблематики, пов’язаної із соціальним служінням Церкви.

Собори на єпархіальному рівні вже відбулися у багатьох єпархіях України. Блаженніший Любомир Кардинал Гузар головував на Львівському Архієпархіальному Соборі УГКЦ, а також відвідав Собори Самбірсько-Дрогобицької та Івано-Франківської єпархій.

У понеділок, 18 лютого Глава УГКЦ відвідав також Собор Стрийської єпархії, котрий з 17 по 20 лютого проходить у місті Моршині.

Стрийський єпархіальний Собор УГКЦ розпочався в неділю, 17 лютого, урочистою Архієрейської Літургією, яку у співслужінні численного духовентсва, відправив Преосвященний Владика Юліан Ґбур. У цей знаменний для єпархії день, до Святоуспенського катедрального храму завітали поважні гості: міський голова Стрия Роман Шрамов’ят, голова Стрийської райдержадміністрації Євген Кухар, заступник голови міста у справах релігій Роман Маланій, заступник голови Стрийської райдержадміністрації у справах релігій Ірина Цехоня, голова Стрийської районної Ради народних депутатів Богдан Лескович, завідувач відділу освіти Стрийського міськвиконкому пан Володимир Романишин, начальник податкової інспекції Стрия Юрій Самура, головний ліка санаторію «Говерла» міста Моршин Іван Николишин та багато інших.

Після урочистого богослуження усі учасники Собору переїхали до нещодавно відкритого Лікувально-реабілітаційного центру ветеранів ОУН-УПА «Говерла» (Моршин), який і став місцем проведення усіх соборових засідань. Від самого початку учасники Собору налаштувалися на активну працю. Після напутніх слів Правлячого Архієрея Стрийської єпархії УГКЦ Преосвященного Юліана Ґбура і вступного виступу Секретаря єпархіального собору Митрофорного Протоієрея Василя Говгери, розпочалася ціла низка доповідей, у яких кожен із доповідачів намагався відповідати на актуальні питання, пов’язані із місією Церкви у вирішенні соціальних проблем українського суспільства.

Пані Марія Кожух розповідала про головні засади суспільної доктрини Вселенської Церкви, отець Андрій Павлів, від імені доцента Михайла Гайковського, який не зміг прибути на Собор, зачитав доповідь на тему: «Специфічність соціального служіння Української Церкви», доктор соціологічних наук Наталя Черниш зробила аналіз суспільної проблематики у сучасному світі і вказала на можливості Церкви у її вирішенні, викладач Львівської богословської академії психолог Олександра Козанкевич розкрила широту проблематики, яка існує у християнських сім’ях.

З великою цікавістю делегати собору вислухали виступ народного депутата Верховної Ради України Ігоря Осташа на тему: «Етика суспільно-господарського життя в Українській державі» та багато інших доповідей про місію Церкви у вихованні людської особи, формування моральних засад українського народу, харитативну діяльність Церкви…

Кожну із доповідей було винесено на обговорення у шести соборових робочих групах. Учасники груп зосереджували увагу на чітко визначених колах питань: освіта і катехизація; молодь і дозвілля; родинна проблематика; суспільні проблеми; хвороби суспільства та харитативна діяльність. Після дискусій у малих гуртках, представники від кожної із соборових груп виносили конкретні пропозиції, котрі звучали на щоденних підсумкових засіданнях. Власне ці пропозиції, котрі Собор представить до уваги своєму Правлячому Архієреєві, і стануть підгрунтям для ще глибших роздумів під час червневого Патріаршого Собору УГКЦ.

У перший день праці Собору Стрийської єпархії УГКЦ взяв участь Блаженніший Любомир Кардинал Гузар. У своєму привітальному слові він, зокрема, сказав: «Те, що ви робите є надзвичайно корисним. Радий, що ви стараєтеся пізнати потреби і спільно шукати розв’язки. Мені дуже приємно було, окрім Львівського архієпархіального, бути присутнім також на інших єпархіальних соборах. Ваш — це вже четвертий Собор, який я відвідую. Бачу, що беретеся до активної праці, і це добре, бо саме у такий спосіб — працюючи всі разом для спільного добра, зможемо впевнено будувати майбутнє для нашої Церкви і народу».

Глава УГКЦ зосередив особливу увагу на потребі розуміння нещодавно випрацюваних звернень Синоду єпископів Києво-Галицької Митрополії «Про вибори» та «Надмірне вживання алкоголю», а також торкнувся проблематики впровадження предмету історії християнської культури України в обов’язкову загальношкільну програму.

У праці Стрийського єпархіального Собору, котрий об’єднав зусилля представників єпархіального управління, голів єпархіальних комісій, директорів церковних організацій та фондів, отців-деканів, членів пресвітерської ради, представників монаших чинів та згромаджень та деканатів, відчувалася правдива присутність Святого Духа. Та це й не дивно, адже, окрім щоденної багатогодинної аналітичної праці, усі учасники соборових засідань принаймні двічі на день брали участь у спільних літургічних молитвах.

Прес-секретар Глави УГКЦ

диякон Юрій Саквук

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.