Глава УГКЦ: Це велика благодать для Стрийської єпархії, що на її теренах діяв блаженний Омелян Ковч. 31.03.09

Тиждень молитов у Перемишлянах на Львівщині завершився святкуваннями 65-ліття мучеництва священномученика Омеляна (Ковча). Сім греко-католицьких єпископів прибули до цього районного центру 29 березня 2009 року, щоб вшанувати колишнього довголітнього пароха греко-католицької громади міста на початку ХХ-го століття. Учасників святкувань привітав Блаженніший Патріарх Любомир, Глава УГКЦ.

Архієрейську Літургію в храмі Святого Володимира та Священномученика Омеляна (Ковча) очолив Владика Юліян (Гбур). Йому співслужили шість єпископів УГКЦ з Івано-Франківська, Тернополя, Луцька, Одеси, Жовкви і Стрия та апостольський адміністратор з Бучача. Делегатом Перемисько-Варшавської митрополії УГКЦ був о. мітрат Степан Батрух із Любліна (Польща).

«Священномученик Омелян (Ковч) для нас є нагодою роздумати над ієрархією цінностей в житті, ­– підкреслив у проповіді Владика Софрон (Мудрий), Єпископ-емерит Івано-Франківської єпархії. Як священик він насамперед дав нам добрий приклад родинного життя, адже в його родині виховувалося шестеро дітей. А як душпастир отець Ковч показує приклад відданності Богові у вірі, яку засвідчив мученицькою смертю за життя інших людей».

Дякуючи після Літургії учасникам святкувань Владика Юліян побажав, щоб «життя і служіння мученика Омеляна (Ковча) не було тільки нагодою для подивляння його життєвих честнот, але спонукою для наслідування. Історія не зберегла нам тіло священномученика. Однак, Бог зволив, щоб більше за тіло промовляли його діла», – додав Єпарх Стрийський.

Учасники святкувань встановили місійних хрест перед церквою священномученика Омеляна, який освятив Владика Юліян. Відтак, походом владики, священники та миряни перейшли вулицями Перемишлян до храму Святого Миколая, де о. Ковч був тривалий час душпастирем. Тут було відслужено Молебень до священномученика Омеляна.

Опісля Владика Тарас (Сеньків), Єпископ-помічник Стрийської єпархії, біля церкви освятив камінь із плитою, на якій викарбувано трьома мовами гасло життя о. Ковча. Вислів «Тут я можу бачити Бога – Бога, який один для всіх нас» викарбуваний українською, польською та англійською мовами і показував готовніть блаженного послужити навіть в умовах смерті в концтаборі Майданек, де отця було спалено разом з іншими в’язнями.

о. Павло Худ

керівник Прес-служби Стрийської єпархії

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.