При душпастирстві Брюсселя УГКЦ відкрито українську школу. 26.03.09

У неділю, 22 березня, при душпастирстві Брюсселя УГКЦ парох єрм.Олег Зимак ЧНІ, народний депутат України Арсеній Яценюк, представники Посольства України у Бельгії, працівники дипломатичних інституцій України, парафіяни та численні гості відкрили українську школу.

На Божественній Літургії Апостола читав відомий світовий бас-баритон Павло Гунька (www.pavlohunka.com). Після Богослужіння парох єрм.Олег Зимак,ЧНІ привітав дітей, батьків, вчителів, та всіх присутніх з подією відкриття української школи у Брюсселі. Священик, зокрема, наголосив на важливості спільної відповідальності за навчання і виховання дітей, а саме: Церкви, родини, бельгійської й відтепер також української школи, кола друзів та знайомих, ін.

Зачитано письмові привітальні Звернення:

  • від Надзвичайного і Повноважного Посла України у Королівстві Бельгія Й.Екс.Є.Бершеди (зачитав Радник Посольства України Олександр Мороз). Посол, зокрема, привітав парафію із «знаменною подією – відкриттям української школи. Вперше, у столиці Бельгії, в центрі Європейського Союзу започатковується діяльність української школи». Посол висловив «глибоку вдячність адміністрації школи, вчителям і всім тим, хто ініціював її створення та доклав зусиль до реалізації цієї ідеї». О.Мороз передав від Посла України цінну збірку літератури для бібліотеки школи.

  • від Голови Товариства «Україна-Світ» Героя України Івана Драча, який привітав Душпастирство із цією подією, – «яка дає нам можливість відчути себе єдиною неподільною українською сім’єю». Відомий український діяч побажав парафії і надалі «здійснення творчих планів і задумів, щоб наступні роки школа зустрічала нових учнів і заколосилася новими прекрасними здобутками, а на нові звершення Вас надихала невичерпна енергія! Нехай з Божої ласки у Ваших серцях назавжди оселиться радість, добро і благодать! Ми будемо молитись за Вас у цей час», – зазначив Іван Драч.

Отець Олег Зимак,ЧНІ висловив вдячність пароху Антверпена УГКЦ єрм.Ігору Безкостому,ЧНІ за спільну молитву, а також всім присутнім близько 200 парафіянам та гостям душпастирства. О.Олег подякував п.Арсенію Яценюку за його згоду провести перший «відкритий урок» для дітей, батьків, парафіян та гостей. Підчас уроку Арсеній Яценюк, зокрема, наголосив на важливості відчуття себе українцями; запевнив про пам’ять і потребу України й у тих своїх синах і дочках, які зараз розбудовують Європу. Почесний гість подарував пам’ятні подарунки дітям: цінний набір українських книжок. Як пам’ятний подарунок від брюссельської парафії УГКЦ о.О.Зимак подарував А.Яценюку документальний фільм «Редемптористи» (український і французький варіанти), виконаний під керівництвом єрм.Івана Левицького,ЧНІ.

Далі адміністрація школи з батьками перейшла до формування класів, а гості продовжили спілкування у невимушеній атмосфері єдиної духовної родини.

Секретаріат Душпастирства Брюсселя УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.