Блаженніший Любомир відповів на запитання читачів “Кореспондента”. 16.03.2009

“Таке рішення (про перенесення осідку Глави УГКЦ зі Львова до Києва, – авт.) виглядало б нелогічним, якби всі греко-католики були лише на заході України. Я був у Донецьку і побачив, що і там є греко-католики, є і в Сумах, в Криму. Греко-католики були вигнані з тієї частини України, але вони туди повернулися”, – сказав Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, відповідаючи на запитання читачів українського щотижневого журналу “Кореспондент”.

Читачі журналу ставили свої запитання Предстоятелеві УГКЦ в рамках спільного проекту журналу “Кореспондент” і сайту “Кореспондент.net”. Як повідомляє “Кореспондент.net”, мета проекту – дати можливість читачам сайту поставити питання відомим політикам, громадським діячам, зіркам шоу-бізнесу і бізнесменам. Відтак з усього переліку запитань редакція вибрала найкращі, які й поставила Блаженнішому Любомирові.

Потрібно зазначити, що питання про перенесення осідку було поставлене декількома авторами. Також воно активно обговорювалося у коментарях на “Кореспондент.net”. “Ми не перенесли осідок Глави УГКЦ, а ми повернулися туди, де ми були колись”, – продовжив свою відповідь Блаженніший Любомир. За його словами, до початку XIX століття греко-католицький Київський митрополит був у Києві. А коли російська імперія практично повністю зайняла Україну, вона послідовно позбувалася греко-католиків на своїх землях. “Але коли настав більшовицький режим, з різних причин греко-католики повернулися у східні, центральні та південні області України. І наш обов’язок – їм послужити”, – пояснив Предстоятель УГКЦ. “Київ – центр держави, і всі великі церковні організації мають тут свої головні представництва. Природно, що й УГКЦ головний свій осідок має у столиці. Греко-Католицька Церква – це не західноукраїнська, а всеукраїнська дійсність”, – наголосив Блаженніший Любомир.

На сторінках журналу можна також ознайомитися з відповідями Глави УГКЦ про імовірність об’єднання традиційних християнських Церков, про політичну дійсність та про те, чи не мріяв він стати Папою Римським. Крім того є відповіді на запитання про ставлення УГКЦ до занять йогою та про теорію Дарвіна.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.