“Не дай Боже тішитися з чужої біди”: Блаженніший Любомир відповів на запитання донецького веб-ресурсу “Остров” . 12.03.09

“Не дай Боже тішитися з чужої біди. Якщо якийсь робимо поступ, то не дай Боже, щоб це було коштом чиєїсь кривди. Може, комусь, хто змучився цим поділом, і сподобається прилучитись до Греко-Католицької Церкви, але мені здається, це не є дуже добрий мотив. Якщо хтось хоче прийти до Греко-Католицької Церкви, стати її членом, то повинен це робити з глибшого переконання. Ми абсолютно не тішимося з того, що православні брати є поділені, бо це є недобре. І для них, і для цілої християнської спільноти”, – сказав Блаженніший Любомир, відповідаючи на запитання журналіста “Острова” Юлії Абібок про те, чи не підсилюються позиції УГКЦ на фоні розбрату між православними гілками в Україні.

Говорячи про проблему поділу між православними і шляхи його подолання, Блаженніший Любомир сказав, що це дуже складне питання, бо не завжди є можливо зрозуміти властиві причини цього розколу. “Цей розкол є ще дуже молодий. Але наскільки він глибокий? Чи він є тільки людська амбіція, чи він є політика, чи для нього є справді якісь глибокі причини – не легко сказати”, – пояснив Глава УГКЦ. При цьому він розповів, що зустрічаючись за різних нагод з предстоятелями наших Православних Церков в Україні, бачить, що вони дуже гарно між собою спілкуються. Ніяк не відчувається хоч якоїсь значної різниці. “Але ж причини мусять бути, бо це зрілі люди, і це велике число людей. Підозрюю, що це щось не дуже шляхетне. Бо якщо є вислід негативний, а такий поділ є негативом, то мусять бути і причини не найкращі. Але мені ззовні давати оцінки дуже небезпечно, бо я можу, не бажаючи цього, зробити комусь дуже поважну кривду”, – сказав Блаженніший Любомир.

Крім цього у розмові з журналістом “Острова” Предстоятель УГКЦ відповів на запитання про причини перенесення осідку Глави УГКЦ зі Львова до Києва, про стосунки з місцевими органами влади на Східній Україні, про патріархат УГКЦ і про способи та засоби для відновлення духовності українців у пострадянському періоді. Текст інтерв’ю Блаженнішого Любомира для “Острова” на нашій веб-сторінці можна прочитати за цим посиланням: www.ugcc.org.ua/573.0.html.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.