У Києві стартували “Страсні моління”. 10.03.2009

У Першу неділю посту на всіх парафіях м. Києва розпочались “Страсні моління”, які триватимуть кожної неділі на різних парафіях упродовж цілого Великого посту. Як повідомляла раніше прес-служба Київської архиєпархії, мета таких молінь – в особливий спосіб пережити Великий піст, заангажовуючи себе до активного християнського служіння через діла милосердя, та до пригадування, поряд зі страстями Господа, Хресної дороги свого народу та Церкви.

Організатори “Страсних молінь” для зручності вірних видали спеціальний служебник, в якому коротко поміщено опис історії та розвитку Хресної дороги та страсних молінь в традиції Церкви, а також подано тексти богослужінь. Книжечку “Страсні моління” можна придбати у парафіяльних книжкових крамницях.

Розклад “Страсних молінь”:

Перша неділя. Посвячення ікон на парафіях. Тема розважань «Людина – сотворена на образ Божий. Покликання людини – уподібнення до Бога у Христі Ісусі через співпрацю з благодаттю Святого Духа, отриманою у Хрещенні”.

Друга неділя. Дорога християнського благочестя: піст-молитва-милостиня. Заплановані заходи: Панахида в урочищі Биківня; відвідини дому для пристарілих в м. Київ.

Третя неділя. Хресна хода на Подолі. Тема: «20-річчя виходу УГКЦ з підпілля».

Четверта неділя. Хресна дорога українського народу (Аскольдова могила і Монумент Голодомору).

П’ята неділя. Страсні моління під хрестом біля церкви св. Василя Великого (Львівська площа).

Шоста неділя. Квітна неділя. День молоді біля Патріаршого собору Воскресіння Христового. У суботу – хресний хід біля собору та нічні чування молоді. У неділю – урочиста Літургія.

Для парафій поза Києвом пропонується в Хрестопоклонну неділю провести страсну процесію «Сім слів Ісуса Христа на хресті».

Прес-служба Київської архиєпархії

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.