Про моральні аспекти штучного запліднення людини. 09.03.2009

Медична клініка Лос-Анджелесу, в Сполучених Штатах Америки, яка спеціалізується в галузі штучного запліднення, оголосила майбутнім батькам можливість вибирати стать своєї дитини, як також певні естетичні якості: колір очей, волосся та інше.

Для “Радіо Ватикану” цю подію прокоментував монсеньйор Еліо Згреччя, вислужений Президент Папської академії “За життя”, зазначаючи, що це не вперше з’являються подібні повідомлення, які мають на меті лише збільшити кількість своїх клієнтів. Він також зазначив, що у наш час у клініках такого типу проводять селекцію ембріонів, залишаючи здоровий ембріон, натомість вбиваючи ті зародки, у яких виявляють якісь патології, зокрема, із спадковими хворобами. А, згідно із оголошенням Лос-Анджелеської клініки, тепер відкривається шлях для інших біотехнологій, які дозволятимуть батькам задовольнити також і свої естетичні смаки.

Монсеньйор Еліо Згреччя наголосив, що, в кожному разі, оскільки мова йде про маніпуляцію тілом людини, таке втручання є етично некоректним, воно ображає гідність ще ненародженої дитини, ембріона. Так, як недозволеним є вбивати дітей (ембріони), у яких виявили дефекти, так само недозволеним є підбір дитини, згідно із смаками батьків. Як наголосив Владика Еліо, – це типовий приклад науки, яка стає на службу не добра, а зла. Маніпуляції такого роду, недозволене втручання у Боже діло сотворіння людини, є виявом бажання домінувати над людським життям. І, на превеликий жаль, дуже часто на такі неморальні ініціативи немає відповідної реакції на державному рівні.

www.oecumene.radiovaticana.org/ucr/Articolo.asp

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.