«ЗНАННЯ, ОСВЯЧЕНЕ МОЛИТВОЮ, СТАЄ СПРАВЖНІМ БЛАГОСЛОВЕННЯМ»: ГЛАВА УГКЦ ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВРУЧЕННІ МАҐІСТЕРСЬКИХ ДИПЛОМІВ ВИПУСКНИКАМ ІНСТИТУТУ ВИЩОЇ РЕЛІГІЙНОЇ КУЛЬТУРИ

У суботу, 23 лютого Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар взяв участь у святкових урочистостях з нагоди вручення дипломів та маґістерських ступенів випускникам Інституту вищої релігійної культури (м. Львів).

Ідея заснування навчального закладу, в котрому миряни та духовенство змогли б спільно здобувати вищу богословську освіту, виникла вже у перших роках після виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля. Тоді, у 1994 році, група ініціативних людей на чолі з сьогоднішнім ректором Інституту — отцем-доктором Едвардом Погорецьким, та координатором — ліценційованим маґістром пані Любою Боднар нав’язала контакти зі знаним у світі Люблінським Католицьким університетом і на його науковій базі заснувала Інститут вищої релігійної культури при Львівській Архієпархії УГКЦ.

Протягом тривалого періоду Інститут користувався приміщеннями Львівської середньої школи № 62, що на проспекті Тараса Шевченка, а два роки тому, на запрошення отця-декана Богдана Чабана, Інститут було перенесено у просторі приміщення найбільшого у Львові парохіального комплексу при церкві святих Володимира і Ольги по вулиці Симоненка.

Вже п’ять років підряд випускники Інституту діставали дипломи спеціалістів з богослов’я, а починаючи від 2001 року Інститут спільно з Люблінським Католицьким університетом почали надавати ступені маґістрів. Особливістю цьогорічного випуску Інституту вищої релігійної культури стала присутність на урочистостях Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира Кардинала Гузара, котрий побував на випуску Інституту вперше.

Урочистості розпочалися Архієрейською Божественною Літургією у храмі святих Володимира і Ольги, яку, у співслужінні кількох десятків викладачів та студентів Інституту вищої релігійної культури та Люблінського Католицького університету, відслужив Блаженніший Любомир Кардинал Гузар. Під час своєї промови до усіх присутніх Глава УГКЦ сказав: «Дорогі в Христі, ми зійшлися сьогодні сюди, на оцю спільну молитву та святу Літургію з нагоди вручення дипломів студентам Інституту вищої релігійної культури, і я хотів би дуже сердечно привітати присутніх тут з нами професорів Люблінського Католицького університету, які допомагають нам у справі поширення і поглиблення релігійної культури нашого народу. Хочу привітати рівно ж і усіх студентів, які сьогодні будуть одержувати свої дипломи за працю і студії, які вони сповнили.

Я дуже вдячний, що стільки отців зійшлося, щоб ми змогли разом співслужити і, що стільки вас, дорогі парафіяни і гості, які наповнюєте цю церкву, щоб ми могли разом молитвою відсвяткувати цю нагоду і помолитися за цих студентів, які працювали, щоб здобути краще знання і, щоб оцим знанням послужити святій Церкві.

Мета будь-якої школи полягає у тому, щоб допомогти студентам побільшити, поширити, поглибити своє знання. Для цього йдемо до школи. Але навчання в школі не завершується тільки самою наукою… Саме тому ми намагаємося творити християнські школи, котрі б змогли йти поза межі самої науки і, які б змогли у своїх учнів і студентів виробити почуття та свідомість потреби життя з Богом, потреби молитви, котрі потрібні для того, щоб могти своє знання належно використати…

…Підтримуймо сьогоднішніх випускників молитвою. Це наше завдання як спільноти. А вони самі мусять у своєму власному житті цією молитвою жити, старатися бути близькими Господа Бога. Бо знання і сповнювання уряду, коли воно є освячене молитвою, стає справжнім благословенням не тільки для тієї людини, яка це посідає, але для цілої спільноти.

Нехай оцей наш сьогоднішній день, оця наша спільна молитва буде хвилиною особливої молитви за тих молодих людей, котрі доклали багато зусиль, аби поширити своє знання. А їхні знання і їхнє служіння нехай будуть справжньою підтримкою, справжньою службою для усіх нас, службою справедливою, чесною, будуючою і для нашої Церкви, і для нашого народу».

Наступним етапом у програмі святкувань з нагоди вручення дипломів та маґістерських ступенів випускникам Інституту вищої релігійної культури та «Львівської групи» студентів Люблінського Католицького університету стала урочиста Академія, яка відбулася у лекційній залі храму святих Володимира і Ольги. Після Національного гімну України, молитви «Отче наш» та представлення почесних гостей, усі присутні з цікавістю вислухали доповідь отця-доктора Степана Батруха про Актуальність вчення святого Василія Великого.

А далі почалися численні привітання… З батьківськими словами звернулися до випускників ректор Інституту отець-доктор Едвард Погорецький та декан богословського факультету Люблінського Католицького університету. Вітали випускників начальник Львівського міського управління освіти пан Павло Хобзей, Генеральний консул республіки Польща, колишній випускник Люблінського Католицького університету пан Кшиштоф Савіцкі, віце-ректор Львівської Богословської академії отець-доктор Михайло Квятковський та один із улюблених викладачів Інституту — отець-доктор Збіґнєв Кшишовські.

Найурочистішим моментом усіх святкувань стало вручення дипломів, котрі за участю і благословенням Глави УГКЦ, вручили випускникам ректор Інституту та декан богословського факультету з Любліна. Студенти, в особі щойно проголошеного маґістра богослов’я ієромонаха Євгена Задорожного, подякували своїм викладачам і наставникам за їх постійну опіку та терпеливість.

Наприкінці урочистої Академії слово знову надали Блаженнішому Любомирові Кардиналові Гузару. Глава УГКЦ подякував координаторові Інституту вищої релігійної культури Любі Боднар за запрошення і ще раз наголосив на тому, що не тільки сьогоднішнє свято, але всі вісім років існування Інституту стали для усіх нас яскравим «свідченням співпраці двох навчальних закладів, двох Церков та двох народів, які хочуть бути братами». Символічним підсумком промови Блаженнішого Любомира стали його, як завжди, глибокі за змістом слова: «Освіта — це ключ до майбутнього. Якщо виховуватимемо людей так, як належить, — не матимемо чого боятися».

Урочиста Академія завершилася величним співом духовного гімну України «Боже великий єдиний» у виконанні хору Львівського дяківсько-регентського училища під проводом Михайла Телюка.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.