«UNITAS IN VARIETATE»:УЧАСТЬ УГКЦ У МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ В ЛЮБЛІНІ

20 лютого Блаженніший Любомир Кардинал Гузар спільно з Митрополитом Перемишльсько-Варшавським Іваном Мартиняком, Правлячими Архієреями Івано-Франківської, Коломийсько Чернівецької та Вроцлавсько-Ґданської єпархій УГКЦ та працівниками Інституту Східного Канонічного Права, що при Львівській Богословській Академії, відвідав міжнародну наукову конференцію, присвячену 10-літтю впровадження Кодексу Канонів Східних Церков, котра минулої середи проходила у Любліні (Польща).

На думку українських каноністів, цьогорічна конференція у Любліні, організована Факультетом Права, Канонічного права і адміністрації Люблінського Католицького університету стала подією справді історичної ваги. Річ у тім, що саме під час конференції відбулася презентація польського перекладу Кодексу Канонів Східних Церков, котрий, за згодою Римської Апостольської Столиці, було видано видавництвом Люблінської Архідієцезії «Gaudium».

Міжнародна конференція, котра проходила в актовому залі імені Кардинала Стефана Вишинського Люблінського Католицького університету під символічним гаслом «Unitas in Varietate» (Єдність у багатоманітності), об’єднала численних учасників та гостей, котрі прибули до Любліна з різних куточів Східної Європи. Окрім Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира Кардинала Гузара, до участі у конференції було запрошено представників ієрархії та духовенства Римо-Католицької та Східних Церков з Польщі, України, Словаччини і Білорусії, а також гостей із Ватикану, науковців і викладачів польських та закордонних вищих навчальних закладів.

Після урочистих вступних слів ректора Люблінського Католицького університету отця-доктора Анджея Шостека та декана правничого факультету отця-доктора Анджея Джіенґі, слово для першої доповіді надали Правлячому Архієреєві Івано-Франківської єпархії УГКЦ Преосвященному Владиці Софронові Мудрому, котрий розкрив особливості Східного Канонічного права у загальноцерковній системі права, а також зробив наголос на міжцерковних екуменічних стосунках.

Протягом наступної години учасники конференції заслухали ще цілу низку цікавих і змістовних доповідей. Авторитетний польський каноніст отець-доктор Мар’ян Стасяк розповідав про еклезіологічні засади Кодексу Канонів Східних Церков, а Протосинкел Перемишльсько-Варшавської Митрополії УГКЦ отець-мітрат Євген Попович, директор Інституту Східного Канонічного права при Львівській Богословській Академії Митрофорний Протоієрей Михайло Димид та Судовий вікарій Кошицької Екзархії ліценційований маґістр отець Францішек Чітбай доповіли про практичне застосування Кодексу Канонів Східних Церков у Польщі, Україні і Словаччині.

Після короткої дискусії і перерви відбулося урочисте дійство, на яке з особливим нетерпінням чекали усі учасники міжнародної конференції — презентація польського перекладу Кодексу Канонів, яке зробили наукові співпрацівники Люблінського Католицького Університету отець-доктор Лешек Адамович і доктор Маржена Дияковська. Кодекс польською мовою вручили усім почесним гостям конференції, а, серед них, і Блаженнішому Любомирові Кардиналові Гузару.

Звертаючись до усіх присутніх, Глава УГКЦ подякував за запрошення і подарунок, а також поділився своїми думками стосовно екуменічної ситуації, у якій знаходиться сучасний християнський світ. На думку Блаженнішого Любомира, першою і найнеобхіднішою передумовою православно-католицького діалогу повинен стати так званий «внутрішній католицький екуменізм». Церкви Сходу дуже мало знають про західно-християнську традицію, а християнський Захід мало ознайомлений із духовністю, богослов’ям і літургічною спадщиною Сходу. Саме тому Кодекс Канонів, котрий намагається взяти під огляд особливості Східного бачення церковних канонічних засад, може послужити справі кращого взаємного пізнання поміж Церквами Католицького сопричастя.

Конференція завершилася виступом українського хору «Syntagma» з Вроцлава. А потім усі учасники та гості конференції зібралися у костелі святого Анджея Боболі, де Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, у співслужінні секретаря Конгрегації Східних Церков Архієпископа Антоніо Марія Вельйо, Апостольського Нунція в Польщі Архієпископа Йозефа Ковальчика, численних єпископів та священиків Римо-Католицької та Східних Церков, відслужив урочисту Архієрейську Літургію в подяку за недавню беатифікацію блаженного Еміліана Ковча.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.