Стрийська єпархія видала каталог поховань духовних осіб із світлинами надгробних пам’ятників. 17.02.2009

«В історії УГКЦ «Некрополіс духовенства» – це перше повне єпархіальне видання такого роду, – підкреслив Владика Юліян (Ґбур), Єпарх Стрийський, у вступному слові до видання. Історичне дослідження є документальним каталогом поховань близько трьохсот духовних осіб на території Стрийської єпархії». Інформаційну довідку про померлих доповняють світлини їх надгробних пам’ятників.

Ініціатива написання пом’янника духовенства належить о. Тарасу Пошиваку, Канцлеру Стрийської єпархії. Він зібрав та впорядкував інформацію про похоронених на кладовищах парафій Стрийської єпархії двох єпископів, двісті десятьох священиків, двох дияконів, тридцять дев’ять монахів та вісім монахинь.

«Місце поховання об’єднує всіх без винятку, – зазначив о. Тарас. Історія стирає пам’ять і це також стосується, як кладовищ, так і тих, хто там спочиває. Це дослідження містить відомості про поховання духовенства на території Стрийського, Городоцького, Жидачівського, Миколаївського та Перемишлянського районів Львівської області. Ця цілорічна праця в одну мить перетворилася на єдине єпархіальне кладовище духовних осіб».

Електронна версія «Некрополіса духовенства» розміщена на Інтернет-сторінці Стрийської єпархії (www.stryi.ugcc.org.ua). Найдавніше поховання мирських ієреїв датується 1810 роком. Серед монахів згадка про поховання датується 1932 роком. Багато священиків поховані разом із дружинами, а той з цілою родиною. Трапляються випадки братських могил священиків (від п’яти до десяти осіб). Монаші поховання в більшості знаходяться на кладовищі Святоуспенської Унівської лаври Студійського уставу.

о. Павло Худ

керівник Прес-служби Стрийської єпархії

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.