Всі віруючі в Ісуса Христа покликані євангелізувати. 17.02.2009

“Кожен християнин покликаний євангелізувати (проповідувати світові Ісуса Христа, а також Його Євангеліє з метою реалізації спасіння людини, – авт.), не тільки словом та проповідуванням, але в першу чергу своїм життям, щоб ближні, які нас оточують, бачили з наших вчинків, що ми є справді діти люблячого Отця”, – сказав Блаженніший Любомир, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, у вступному слові на відкриття Собору Київської архиєпархії на тему євангелізації. Гаслом Собору, який відбувався у Києві 13 – 14 лютого були слова: “Христа прийняти, Христом жити, Христа свідчити”. “Всі потребують євангелізації, а тому ми маємо свідчити! Це не значить, що маємо проповідувати і виходити на майдани. Це не конечно. Основне – нашим власним життям передавати оцей дар, показати, що Бог нас любить”, – сказав Глава УГКЦ.

Євангелізація була головною темою Патріаршого Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, що відбувся у Львові-Брюховичах 2 – 9 вересня 2008 року. Саме цей Синод у 20 постанові, у рамках підготовки до Патріаршого Синоду 2009 року, темою якого також буде євангелізація, доручив до початку Великого посту у кожній єпархії та кожному екзархаті провести місцевий собор на тему євангелізації. На цих соборах доручено прийняти короткострокові та довгострокові (на 5-10 років) плани євангелізації єпархії/екзархату. Всі ці напрацювання мають бути передані до Патріаршої комісії з питань євангелізації, яка, на підставі зібраних матеріалів, має представити Патріаршому Синодові 2009 року пропозиції щодо довгострокового плану євангелізації УГКЦ.

“Церква, проповідуючи в імені Ісуса Христа, має скерувати свою діяльність на людину та на її духовно-моральні потреби, приймаючи кожного таким, яким він є і нікого не відкидаючи. Це означає те, що Українська Греко-Католицька Церква на теренах Східної та Центральної України повинна знати не тільки історичне минуле, але і сучасні умови та потреби, на основі яких має будувати свою пасторальну діяльність. В цьому контексті шляхи євангелізації наберуть своєї актуальності в кожній парафіяльній спільноті”, – зазначали делегати Собору Київської архиєпархії, випрацьовуючи резолюції.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.