Семінар для медичних працівників “Мозаїка милосердя та терапевтичний союз”. 13.02.2009

Семінар для медичних працівників “Мозаїка милосердя та терапевтичний союз”

11 лютого 2009 року, з ініціативи Міністерства охорони здоров’я України, в приміщенні Національного медичного університету ім. О. Богомольця м. Києва, відбувся семінар для медичних працівників та студентів. Його провадив о. д-р Арнальдо Панґрацці, професор Папського Міжнародного інституту душпастирства у сфері охорони здоров’я, Рим (Італія).

Були присутні медичні працівники, керівництво медичного університету, студенти. Вступне слово виголосив О. Волосовець, заступник директора Департаменту кадрової політики освіти і науки МОЗ України.

Програма семінару складалась з трьох блоків. У першому о. Арнальдо говорив про місію медичних працівників загалом, про компетентність лікаря та пригадав присутнім викладачам і студентам про найважливіші складники професійності. Після перерви «на каву», розпочався другий блок семінару, у котрому детально розглядався зміст терапевтичного союзу – хворого та лікаря; глобальність лікування та перспективи хвороби:біологічна, психологічна та духовна.

Третя, завершальна частина семінару, котра відбулась вже після обіду, була практична, в котрій професор поділився власним досвідом та висвітлив тематики співпраці між медичним персоналом; основні вимоги та перешкоди; принципи дієвої справедливості та етики поведінки. Наголосив на аспектах професійної послідовності, на прозорому адмініструванні та на відчутті професійної приналежності.

Одним з основних гасел були слова доктора Муссі (1841-1932): “Прийди, щоб одужати, якщо не одужати, то хоча б вилікуватись, якщо не вилікуватись, то хоча б заспокоїтись”. Також лунало твердження, що “у кожному лікарю є хворий, а в кожному хворому є лікар, і хворий – центральна постать”!

Після кожного блоку, присутні ставили цікаві запитання та отримували не менш цікаві відповіді від о. д-ра Арнальдо Панґрацці. Перекладачем з італійської мови був о. д-р Ігор Бойко. По закінченні семінару та слів подяки, для професора було влаштовано екскурсію в музеї Медичного університету ім. О. Богомольця.

Повідомив о. Віталій Воєца

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.