УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ РОКУ,ПРИСВЯЧЕНОГО ПАМ’ЯТІ ПАТРІАРХА ЙОСИФА СЛІПОГО

Рівно місяць тому, під час урочистої академії у Львівській Опері Глава УГКЦ, оголосив про офіційне завершення року, присвяченого пам’яті Митрополита Андрея Шептицького. Протягом цього року Українська Греко-Католицька Церква, спільно з Львівською та Тернопільською міськими радами, провела цілу низку заходів, виставок, конференцій, вечорів пам’яті, метою яких було глибше пізнання духовної спадщини однієї із найвеличніших постатей XX століття — Митрополита Андрея Шептицького.

У понеділок, 18 лютого Блаженніший Любомир Кардинал Гузар офіційно відкрив новий знаменний для Церкви та українського народу рік, котрий на цей раз буде присвячено пам’яті духовного сина та послідовника Митрополита Андрея — Слуги Божого Патріарха Йосифа Сліпого. День проголошення року Ісповідника Христової віри Йосифа Сліпого співпав із 110-ою річницею від дня його народження.

Протягом свого життя Патріарх Йосиф постійно наголошував на важливості молитви у житті християнина, тож і рік присвячений його пам’яті було вирішено розпочати зі спільної молитви. В понеділок вранці до Архікатедрального собору святого Юра зійшлися настоятелі монаших чинів, отці-декани, парохи та адміністратори греко-католицьких церков Львова і околиць, щоб спільно зі своїми єпископами та численними вірними відслужити Архієрейську Божественну Літургію і молитовно пом’янути людину, котра у найващих для Церкви часах вистояла і терпіннями власного життя засвідчила свою віру в Бога.

Богослужіння у Святоюрській катедрі очолили Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, єпископ-помічник Львівської Архієпархії УГКЦ Преосвященний Ігор Возняк, Правлячий Архієрей Сокальської єпархії Преосвященний Михаїл Колтун та Екзарх Франції, Швейцарії і країн Бенелюксу Преосвященний Михайло Гринчишин.

У своєму зверненні до усіх присутніх Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, зокрема, сказав: «Цією Літургією ми урочисто починаємо рік, присвячений пам’яті Патріарха Йосифа Сліпого. Усі ми святкуватимемо його у свій спосіб, але мені б хотілося підкреслити три важливі моменти, на які нам потрібно буде звернути особливу увагу протягом цього року.

Перший із них — це ісповідництво Слуги Божого Йосифа, його терпіння і незламність у свідченні своєї віри. Цей момент з життя Йосифа Сліпого став для нас живим символом зліквідованої, але нескореної Церкви. Тож потрібно саме цьому аспекту постаті Патріарха Йосифа присвятити якнайбільше уваги.

Наступний момент — це його наукова робота, яка відіграла надзвичайно важливу роль у житті Патріарха Йосифа. Він був одним із небагатьох, хто дуже серйозно працював у науковій ділянці, намагаючись поглиблювати наукові надбання нашої Церкви. Ставши ректором Львівської Богословської Академії Йосиф Сліпий багато уваги присвячував науковому зросту і вишколу священиків…

Третій момент, якому хочемо присвятити особливу увагу — це бажання Патріарха Йосифа відродити нашу Церкву, усвідомити її правдиве завдання, її ідентичність на Сході Європи і у цілій Вселенській Церкві…

Сьогодні ми поминаємо Патріарха Йосифа. Але ми тут зібралися не на конференцію, а на молитву перед Господом, щоб молитовно розпочати рік, присвячений його пам’яті.

Що для нас означає цей рік? Що для нас означає приклад Йосифа Сліпого? Бог його любив і дав йому таланти, як кожному з нас. Він дістав покликання і це покликання виконав, поставив своє покликання і свої таланти на службу Церкві… Тож саме це і є внутрішнім змістом наших цьогорічних роздумів.

Що ми самі робимо з нашим покликанням і з нашими талантами? Це дуже особисте питання, але разом із тим і дуже відповідальне. Одже використаймо цей час на роздуми над прикладом таких великих людей, як Митрополит Андрей і Патріарх Йосиф, щоб самих себе заохотити до висот, до чогось кращого».

Після Архієрейської Літургії єпископи та священики спустилися до Святоюрської архікатедральної крипти і при відкритій гробниці, у якій покоїться тіло ісповідника Христової віри Патріарха Йосифа, відслужили Поминальне богослуження — Панахиду.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.