Патріарша комісія священичої формації у семінаріях провела засідання у Бразилії . 9.02.2009

У середу, 4 лютого 2009, зі служіння Божественної Літургії у катедрі Святого Івана Хрестителя УГКЦ у Куритибі розпочалася перша зустріч новоствореної Патріаршої комісії священичої формації у семінаріях Української Греко-Католицької Церкви.

Божественну Літургію очолив Владика Кен (Новаківський), голова Патріаршої комісії та Єпарх Нью-Вестмінстерський для українських католиків в Британській Колумбії і Юконі (Канада). З ним співслужили Владики Володимир (Ковбич), Єпарх єпархії Святого Івана Хрестителя Української Католицької Церкви Бразилії, єпископи-помічники цієї єпархії Мирон (Мазур) і Даниїл (Козлінський), ректори і духовні директори українських католицьких семінарій Північної і Південної Америки.

Владика Володимир привітав учасників зустрічі і зачитав лист вітання від Блаженнішого Любомира, Глави Української Греко-Католицької Церкви. У цьому листі Предстоятель УГКЦ запевнив про свою повну підтримку і переконував учасників зробити чітке рішення в розвитку програми священичої освіти, щоб забезпечити Церкву святими та високо кваліфікованими священиками.

У зустрічі також взяли участь Владика Єфрем (Кривий), єпископ-емерит, Владика Діонісій (Ляхович), Апостольський Візитатор для українських католиків в Італії та Іспанії, і о. Теодор (Галицький), ЧСВВ, Протоігумен провінції Святого Йосафата у Бразилії.

Це вперше форматори семінарій Америки збиралися як одне тіло. Зустріч відбулася у контексті завдання комісії: розвивати норми і мінімальні стандарти для програм освіти священичого служіння. Цього року Комісія священичої формації у семінаріях УГКЦ подібну зустріч проведе у європейському регіоні.

Учасники бразильської зустрічі представляли як єпархіальні так і чернечі семінарії. Канада має одну міжєпархіальну семінарію розташовану в Оттаві та один чернечий студійний будинок ЧСВВ в Едмонтоні. У Сполучених Штатах Америки існує дві єпархіальні семінарії, одна у Стемфорді, а інша у Вашингтоні. Бразилія має одну вищу єпархіальну семінарію та монашу семінарію Отців Василіан.

Триденна зустріч дала можливість обмінятися інформацією про індивідуальні програми священичої освіти у окремих семінаріях, про виклики, з якими вони стикаються у відповідних країнах, як також виявити багато областей, які є спільними для всіх. Робочим документом для обговорення було використано програму священичої освіти, яка була розпрацьована за останні три роки на зустрічах, які проводилися в Україні.

Регіональні зустрічі форматорів УГКЦ як в Америці, так і у Європі в рамках діяльності Патріаршої комісії священичої формації у семінаріях будуть проводитися регулярно.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.