«ДОБРИЙ ПАСТИР ГОТОВИЙ ЖИТТЯ СВОЄ ПОКЛАСТИ ЗА ВІВЦІ»:ЄПИСКОПСЬКА ХІРОТОНІЯ ЄПИСКОПА-ПОМІЧНИКА ЛЬВІВСЬКОЇ АРХІЄПАРХІЇ ПРЕОСВЯЩЕННОГО ІГОРЯ ВОЗНЯКА

У неділю, 17 лютого в Архікатедральному соборі святого Юра відбулася урочиста єпископська хіротонія нового єпископа Української Греко-Католицької Церкви. Ним став Преосвященний Ігор Возняк, котрий до поставлення у єпископський сан виконував обов’язки вчителя новиків Львівської провінції отців Редемптористів.

За рішенням Синоду єпископів та благословенням Святішого Отця, після Архієрейського рукоположення Владика Ігор нестиме служіння єпископа-помічника Львівської Архієпархії УГКЦ. Під час хіротонії йому було надано титулярний престол Нізи у Ликії.

Єпископські хіротонії, які відбуваються у Архікатедральному соборі УГКЦ протягом місяця лютого 2002 року, є немов би своєрідним повторенням історії. Львів’яни і, зокрема, парохіяни Святоюрської архікатедри, мабуть, добре пам’ятають як у липні 1994 року, із проміжком у п’ять днів, було висвячено двох Львівських єпископів — Преосвященних Василя Медвіта та Юліана Ґбура. Цього ж року усі ми знову стаємо свідками того, як, із проміжком у десять днів, приймають архієрейські рукоположення два нових єпископи Львівської Архієпархії УГКЦ. За вибором Синоду єпископів УГКЦ та благословенням Святішого Престолу ними стають преподобні отці Ігор Возняк (Редемпторист) та Гліб Лончина (Студит). У 37 неділю після зіслання Святого Духа (Неділю Закхея) архієрейські свячення одержав перший із двох згаданих кандидатів — ієромонах Ігор Возняк.

Літургічні відправи, пов’язані з хіротонією нового єпископа УГКЦ, розпочалися ще в суботу, 14 лютого ввечері. У контексті Великої Вечірні відбувся Чин Архієрейського найменування, під час якого Блаженніший Любомир Кардинал Гузар зачитав офіційну Грамоту про вибір та призначення нового Архієрея. Преподобний отець Ігор Возняк, згідно звичаю, у присутності єпископів, духовенства та вірних, зачитав тексти визнання віри та присяги на вірність церковній владі.

Головні ж події розгорнулися у неділю, під час Архієрейської Божественної Літургії, котру у співслужінні владик УГКЦ з усіх куточків земної кулі, відслужив Блаженніший Любомир Кардинал Гузар. У першій половині Літургії, яку традиційно називають Літургією Слова, відбувся Чин хіротонії. Троє єпископів — Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, Митрополит Вінніпезький Михайло Бздель та Правлячий Архієрей Тернопільської єпархії УГКЦ Преосвященний Михайло Сабрига поклали руки на новопоставлюваного Владику Ігоря Возняка і виголосили молитву «Божественна благодать»… З цієї хвилини до колегії єпископів УГКЦ долучився новий співбрат, котрий, з волі Божої та з вибору Церкви, служитиме Божому людові у Львівській Архієпархії УГКЦ.

Під час святочної промови з нагоди поставлення нового єпископа Глава УГКЦ сказав: «Дорогі в Христі! Минулої п’ятниці ми мали торжественний день, бо це був світлий празник Стрітення Господнього, який завершив період святкування Різдва та Богоявлення, а також у той же день ми мали рукоположення нового єпископа — Преосвященного Степана Менька. Але нині, у Неділю Закхея, ми так само маємо велике торжество, бо сьогодні ми є свідками хіротонії ще одного владики — Преосвященного Ігоря Возняка, а також сьогодні сповнюється 110-та річниця від народження Патріарха Йосифа Сліпого.

Якраз місяць тому, 17 січня, ми урочисто закривали рік, присвячений Митрополиту Андрею Шептицькому, а сьогодні починаємо рік, присвячений Патріархові Йосифові. То ж ми раді, що сьогоднішній день немов би скупчує усі ці різні торжества. Особливість сьогоднішнього дня — це рукоположення нового єпископа. Тож хочемо застановитися над суттю його служіння, над тим, чого ми очікуємо від нього.

Ісус Христос між своїми учнями вибрав 12-ох, яких назвав апостолами (посланцями) і дав їм і їх наступникам потрійний уряд: навчати, освячувати і провадити людей до Бога. І ми, які живемо у XXI столітті, — є наступниками святих апостолів. Те, що Христос поручив своїм апостолам поширюється і на нас. Сьогодні той самий уряд ми передали Владиці Ігорю.

Ви чули, як Владика Ігор виявляв нам свою віру. Це правди, яких, в імені Христа і Церкви, він буде навчати своїх людей. Вони є підставами цілого нашого життя. І право їх пояснювати, навчати і зберігати має кожен єпископ, за словами Ісуса Христа: «Хто слухає вас — слухає мене».

Єпископ є пастирем, провідником… Може, для нас слово провідник є немов би мертвим, але Ісус Христос, щоб зробити його близьким для нашого серця, вживає образ «пастиря», який веде отару на пашу, до водопою, дбає за свою паству «шукає вівцю, що заблукала». Але й на цьому образі Ісус Христос не зупиняється. Він каже, що «добрий пастир готовий за своїх людей віддати життя».

Цей образ для усіх нас є дуже близьким. Не минуло ще й року, як Святіший Отець тут, в Україні, проголосив блаженними наших владик, що віддали своє життя за свою паству. Навіть між нами ще є ті єпископи, які потерпіли, але не зреклися своїх овець. Тож Владика Ігор вступає у свій уряд на тлі живої традиції нашої Церкви…

Хотілось би тобі, дорогий співбрате, щось побажати… Сьогодні Неділя Закхея… Ми всі чули євангельське оповідання про дійсну історичну подію — зустріч Закхея з Христом. Малий зростом Закхей виліз на дерево, щоб побачити Ісуса Христа, котрий проходив поруч. Христос зупинився, подивився вгору і сказав: «Закхею…», — cкільки в тих очах мусило бути любові і доброти! Коли він глянув на Закхея, той, без вагання, послухав слів Христа, прийняв його у себе вдома і зробив істинну жертву — позбувся свого великого майна, на доказ того, що хоче служити Богові… Тож, дорогий брате Ігорю, бажаю й тобі, щоб твої очі були завжди повні любові і доброти для тих, кого ти будеш освячувати, навчати і провадити».

Ще протягом майже двох годин Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, митрополити, єпископи, священики та диякони літургічно молилися за новопоставленого ієрарха, а потім, після завершення урочистого богослуження, Владику Ігоря привітав Апостольський Нунцій в Україні Архієпископ Микола Етерович. Він висловив свою радість з приводу пославлення нового ієрарха УГКЦ, а також передав йому привітання і благословення від імені Святішого Отця Івана Павла II Папи Римського.

Владика Ігор Возняк подякував Богові, своїм батькам, святителям, співбратам у єпископстві, духовенству та усім вірним і звернувся до усіх присутніх із проханням про молитву. Після короткого подячного слова новопоставленого ієрарха зодягнули у єпископську мантію, подали йому архієрейський жезл і урочисто запровадили до Митрополичих палат Святоюрської гори, з балкону яких нововисвячений Владика уділив своє перше загальне архієрейське благословення.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.