У Стрию вшанували мощі священномученика Петра (Вергуна) . 3.02.2009

Стрияни та гості міста 1 лютого 2009 року взяли участь у відпусті до мощей блаженного отця Петра (Вергуна). Саркофаг з його мощами знаходяться в правому бічному престолі Кафедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий. Цього дня після Літургії Владики Юліян (Ґбур) і Тарас (Сеньків) молилися Молебень до блаженного і просили заступництва для присутніх паломників.

Мощі священномученика Петра 26 липня 2004 року були перевезені з Сибіру в Україну. Блаженний повернувся в Україну через шістдесят років. Відповідальність за віднайдення та перевезення мощей була покладена на о. Тараса Пошивака, Канцлера Стрийської єпархії. Під час Літургії у проповіді отець поділився споминами про перенесення мощей та їх духовним значенням в християнському досвіді людини.

Після перевезення на батьківщину мощі отця Петра було покладено у Стрию і Городку на Львівщині, де він народився, а також передано до Мюнхену та Берліну. Тут о. Петро Вергун був Апостольським візитатором для українців греко-католиків. В травні 2006 року Глава УГКЦ також залишив мощі о. Петра в Бенедектинському монастирі в Нідералтайх (Німеччина). Отець Петро Вергун належав до цієї спільноти і мав монаше ім’я Пахомій. Блаженний познайомився з звичаями цього монастиря, коли був Апостольським Візитатором в Німеччині.

Священномученик Петро Вергун належить до числа новопроголошених блаженних нашої Церкви. Він беатифікований Святішим Отцем Іваном Павлом ІІ у червні 2001 року у Львові. Блаженний о. Петро є першим серед числа греко-католицьких “сибірських” мучеників, хто офіційно, з дотриманням норм церковного та державного законодавства, був перевезений з Сибіру в Україну та торжественно вшанований в Україні.

о. Павло Худ

керівник Прес-служби Стрийської єпархії

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.