Владика Василь (Івасюк) закликав українське суспільство об’єднатися довкола проблеми звільнення моряків. 3.02.2009

Владика Василь (Івасюк), Екзарх Одесько-Кримський Української Греко-Католицької Церкви, засудив бездіяльність української влади по звільненню 17 моряків судна «Фаїна», що потрапили у полон до піратів Сомалі 25 вересня, а також закликав співвітчизників об’єднатися довкола питання звільнення в’язнів.

«На жаль, ми не завжди бачимо, що Одеса, та українське суспільство в цілому, дійсно переживають за своїх співвітчизників, що знаходяться, в піратському полоні, — сказав Владика Василь. — Ось погляньте, якщо американець, або англієць, десь потрапляє в полон, вся техніка, вся потужність цих країн спрямована на його визволення. У нас же, 17 чоловік п’ятий місяць знаходяться в полоні, а життя міста і країни тим часом йде своєю чергою, неначе нічого надзвичайного не сталося».

«У нас є питання до наших державних мужів, до Президента України, до прем’єра і Кабінету Міністрів, до Верховної Ради, до місцевих властей. Коли ми навчимося поважати своїх співвітчизників? Коли ми навчимося за них заступатися на міжнародній арені?», — запитує Владика Василь.

Як відзначив єпископ УГКЦ, одеська влада, як міська, так і обласна, разом з громадськими і правозахисними організаціями повинні об’єднатися і «виступити всім світом, заступатися за наших людей моря». «Церква і держава повинні захистити гідність людини, допомогти людям, що потрапили у важке становище».

«Хотілося б побажати тим людям духу молитви, духу вірності Господу у своєму серці. Дай Боже, щоб вони повернулися додому якнайскоріше живими і здоровими, а ми, на рівні державному і церковному станемо всім світом, всі разом, щоб вирішувати подібні ситуації із кожним разом все ефективніше. Не можна давати наших співвітчизників в образу», — наголосив Екзарх.

За його словами, християнські церкви різних конфесій, різні громадські організації повинні виступити із офіційним спільним зверненням, що закликає українську владу діяти рішучіше і чіткіше. «Ситуацію потрібно якнайскоріше вирішити», — відзначив Владика Василь.

«Зі своєї сторони, ми як Церква у Бога проситимемо, щоб подібні трагедії не повторювалися, — завірив єпископ. — У нас в Одесі є спеціальна морська каплиця на вул. Ланжероновської, в якій ми постійно молимося за наших моряків. У цьому ми бачимо наше посильне служіння українським морякам».

«Хотів би підтримати в’язнів і членів їх сімей, висловити їм нашу моральну і молитовну підтримку, щоб вони не відчували себе самотніми і всіма забутими. Серце болить не лише у вас, але у всіх нас», — відзначив Екзарх Одесько-Кримський.

Додаток:

25 вересня пірати Сомалі захопили судно «Фаїна», на борту якого знаходиться 17 українських моряків, що супроводжували військовий вантаж.

Єпископ Василій (Івасюк), Екзарх Одесько-Кримський, в 2004 році був призначений представником Української Греко-Католицької Церкви у справах душепастирської опіка моряків у всіх українських портах на побережжі Чорного моря. Центри УГКЦ по підтримці українських моряків існують в портах Одеси, Іллічівська, Херсона і Севастополя. У Одесі для моряків діє каплиця Архистратига Михаїла по вул. Ланжероновськая, 2 (біля музею Одеського порту).

Відділ інформації

Одесько-Кримського Екзархату

Української Греко-Католицької Церкви

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.