“Коли ми щиро бажаємо добра нашим ближнім, тільки тоді ми можемо щиро молитися”, – Блаженніший Любомир. 30.01.2009

Цілий тиждень у храмах різних конфесій (УПЦ КП, Церкви християн віри євангельської України (п`ятидесятників), УПЦ, УАПЦ, РКЦ в Україні та УГКЦ), у рамках Тижня молитов за єдність християн (18 – 25 січня) проводилися богослужіння, у яких брали участь християни різних Церков. Заключна молитва відбулася 25 січня у храмі Святого Василія Великого (УГКЦ). “У храмах різних конфесій ми молилися про єдність. Єдність, як дар від Господа, єдність, яка має бути між нами християнами у сповнені заповіту Христового. Єдність, на зразок тої, яка існує у Пресвятій Трійці”, – підсумовував прожитий тиждень Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ.

При цьому Предстоятель УГКЦ відзначив, що “у кожному храмі було наставлення шукати єдності”. Проте, Блаженніший Любомир звернув увагу на те, що говорити про єдність не складно, а важливо за неї молитися. “Говорити про єдність, це дуже легко, я б сказав популярно. Говорять про єдність навіть політики. Але молитися про єдність, це вже не проста справа. Молитва, це вже не пусті слова, які виходять із наших уст, молитва мусить бути щира, вона мусить походити із нашого серця”, – сказав він.

Глава УГКЦ запропонував присутнім завершити Тиждень молитов перевіркою, наскільки щирою є їх молитва. Тест складався із трьох запитань, які людина має собі поставити:

  1. Що доброго я зробив для мого ближнього, навіть якщо він не належить до моєї Церкви? Чи я бажав йому добра, чи я відкидав все, що є образливим для нього?

  2. Що я зробив поганого для ближнього, який не із моєї Церкви, може насміхався із нього, тішився як йому не велося, радів, коли він помилився?

  3. Що я оминув доброго, що міг зробити для ближнього і не зробив? Чи я радів за ближнього, чи підтримав його на дусі, коли йому було погано?

“Коли дамо відповіді на ці питання, то побачимо на скільки щирою є наша молитва. Коли ми щиро бажаємо добра нашим ближнім, тільки тоді ми можемо щиро молитися. Ми мусимо у нашому серці знайти ту зичливість, оте добро і щиро його усім бажати. На такому фундаменті ми можемо збудувати оту єдність, яку Небесний Отець хоче нам дати. Бо Він нам її вже дає, не тільки обіцяв, що колись дасть, а вже тепер, якщо б ми були готові її прийняти”, – пояснив Блаженніший Любомир.

Молитовна зустріч завершилася промовлянням Господньої молитви “Отче наш” – спільної для усіх християн.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.