“Від слів про мир – до переконання у мирі” 26.01.2009

Презентація книги під такою назвою відбулася 24 січня 2009 року у Києві, в Інституті релігійних наук св. Томи Аквінського (вул. Якіра, 13), в рамках Тижня молитов за єдність християн. Презентоване видання присвячене 40-ій річниці відзначення Всесвітнього дня миру. Книгу було підготовлено до друку Комісією “Справедливість і мир” Української Греко-Католицької Церкви. Видало збірник львівське видавництво “Друкарські куншти”. Учасником презентації був Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ. Головну доповідь виголосив диякон Микола Сулима, віце-канцлер Курії Верховного Архиєпископа.

“Книга є збірником папських послань з нагоди Дня миру. Відзначення цього Дня започаткував Папа Павло VI у 1968 році і відтоді кожного 1 січня християнський світ звертає особливу увагу на справу миру та примирення”, – читаємо у передмові. До збірника увійшло 41 звернення трьох Святіших Отців: Павла VI, Івана Павла ІІ та Венедикта XVI. Більшу частину звернень – документи від 1968 до 2001 року, а також послання на Всесвітній день миру 2008 року – взято із офіційної сторінки Ватикану www.vatican.va і перекладено українською мовою. Всі інші звернення вже в українському перекладі передруковано з Благовісника Верховного Архиєпископа УГКЦ.

“Мир – це не є тільки стан не агресії, а це є щось, що в першу чергу починається у серцях людей. Заклик до миру, який дають Святіші Отці – це передусім заклик до внутрішнього миру, того миру, за який ми у кожній Літургії молимося”, – сказав у своєму слові Предстоятель УГКЦ. При цьому він наголосив дві думки: “Мабуть у жодній державі нема ні одного політика, який би не говорив про мир. Мир є тим, чого всі дуже бажають, мир – це приваблива тема, на яку слухачі дуже прихильно реагують. Але попри те, немає країни, яка б не продукувала зброї. Говоримо про мир і одночасно озброюємося”, – сказав Глава УГКЦ.

“На тлі такої непослідовності слова Святіших Отців звучать дуже вагомо, бо звучать з уст людей, які є великим моральним авторитетом”, – пояснив Блаженніший Любомир свою другу думку щодо презентованої книжки. При цьому Глава УГКЦ висловив надію, що ця книга потрапить до рук людей, які відповідальні за ситуацію у світі, і що пропонований матеріал допоможе їм краще розуміти, як потрібно діяти у справі збереження миру.

З питань придбання книжки звертайтеся в Комісію “Справедливість і мир”:

м. Львів, пл. св. Юра, 5

Тел. (032) 2437892

jpc@ugcc.org.ua

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.