“Люди роз’єднуються, бо не мають зрозуміння єдності та відчуття відповідальності за неї”, – Блаженніший Любомир. 22.01.2009

У понеділок, 19 січня, у храмі Благовіщеня Пресвятої Богородиці (вул. Микільсько-Слобідська, 5) Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, розпочав цьогорічний Тиждень молитов за єдність християн. Промовляючи до учасників молитви Блаженніший Любомир зокрема наголосив: “Ми, люди, покликані здійснювати на землі ту єдність, якою втішається Бог: Три особи – один Бог, абсолютна єдність. Єдність – це особлива прикмета людей. Тільки люди можуть бути справді об‘єднані. Бути об‘єднаними – це найвище, найдостойніше для людської природи, а тому це найважче здійснити”. За словами Предстоятеля УГКЦ ознаками єдності є стан, коли люди хочуть бути разом, одне одного шанувати, підтримувати, захищати тощо. Прикладом такої єдності є Церква, в якій спільнота людей збирається разом, щоб жити та спілкуватися.

“Чому люди роз’єднуються? – відтак запитав Глава УГКЦ та відповів: – Бо не мають зрозуміння єдності та відчуття відповідальності за неї. Живучи роз‘єднано, ми не наслідуємо принципу життя Пресвятої Тройці”.

20 січня у рамках Тижня молитов за єдність християн Відділ у справах душпастирства силових структур України Патріаршої курії УГКЦ спільно з Синодальним управлінням духовно-патріотичного виховання у зв’язках із Збройними силами та іншими військовими формуваннями України Української Православної Церкви Київського Патріархату провели день молитов за єдність християн-військовослужбовців. До участі у молитві були запрошені представники Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Внутрішніх військ України та Державної прикордонної служби України. Молитва відбулася в Свято-Покровському храмі Української Православної Церкви Київського Патріархату. Молебень очолили Владика Михаїл (Колтун), керівник Відділу у справах душпастирства силових структур України, і о. Дмитро Садов’як, настоятель Свято-Покровського храму. З ними співслужили священики УГКЦ та УПЦ КП. Учасником спільної молитви також був Блаженніший Любомир.

Слід зазначити, що 20 січня Комісія УГКЦ для сприяння єдності між християнами оприлюднила звернення, в якому наголошено, що заклик до єдності “вимагає від усіх християнських Церков надзвичайної відданості та праці, щоб бажана єдність набирала більш видимих форм неподіленої та єдиної колись Христової Церкви”. Автор звернення – голова Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами д-р Ігор Шабан.

Департамент інформації УГКЦ

Довідка

18 – 25 січня 2009 року християнські Церкви України вже втретє долучаються до всесвітнього Тижня молитов за єдність християн, який цього року проходить під гаслом “Щоб вони в руці Твоїй були як одно”. Молитви відбуваються у православних, католицьких та протестантських храмах Києва, Львова, Одеси та інших міст України. Ця світова практика налічує вже 41 рік. Ініціювала її Всесвітня рада Церков разом з Папською радою для сприяння єдності між християнами.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.