Для вірних УГКЦ в Аргентині призначено єпископа-помічника. 15.01.2009

14 січня 2009 року, о 13.00, у Ватикані було повідомлено про те, що Святіший Отець Венедикт XVI поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви про призначення всесвітлішого отця доктора Святослава Шевчука, ректора Львівської духовної семінарії Святого Духа, Єпископом-помічником єпархії Покрова Пресвятої Марії в Буенос-Айресі (Аргентина). Новому єпископу уділено титулярний престол Castra di Galba.

“Отець Святослав ще студентом був одним із тих, яких тодішній єпархіальний єпископ УГКЦ в Аргентині Владика Андрій (Сапеляк) запросив до цієї країни, щоб вони там вивчали богослов’я та, відтак, були душпастирями для вірних нашої Церкви в Аргентині. За цей час він вивчив іспанську мову та пізнав культуру цієї країни. Тепер, коли ми вибирали кандидата на єпископа для греко-католиків Аргентини, вибір, з огляду на цю первісну ідею про його служіння у цій країні, впав саме на о. Святослава”, – пояснив Блаженніший Любомир, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, рішення Синоду Єпископів.

“Маємо велику надію, що о. Святослав зі собою принеси ті прикмети, які так необхідні для скріплення та розбудови нашої Церкви в Аргентині, де за офіційними даними проживає триста тисяч вірних УГКЦ. Найбільшою проблемою цієї єпархії є обмежене число священиків. Отець Святослав, який до тепер був ректором Львівської духовної семінарії, напевно зможе знайти священнослужителів, які були б готові поїхати послужити для вірних Церкви у цій південноамериканській країні”, – сказав Предстоятель УГКЦ.

Додаток

Біографічна довідка о. Святослава Шевчука

Народився 5 травня 1970 року у м. Стрию, Львівської обл. Дияконські свячення отримав 21 травня 1994 року (святитель Владика Филимон (Курчаба), священичі – 26 червня 1994 року (святитель Блаженніший Мирослав Іван Кардинал Любачівський).

Навчання:

1991-1992 – навчався у Центрі філософсько-богословських студій “Дон Боско” у м. Буенос-Айресі (Аргентина);

1992-1994 – Львівська духовна семінарія;

1994-1995 – Папський університет св. Томи Аквінського (Рим, Італія). Богословський факультет. Ступінь бакалавра;

1995-1997 – Папський університет св. Томи Аквінського. Богословський факультет, секція морального богослов’я;

1997-1999 – Папський університет св. Томи Аквінського. Богословський факультет. Докторат з відзнакою Summa cum laude в галузі богословської антропології та основ моральної богословї візантійської богословської традиції. Доктор богослов’я.

Службова діяльність:

1999-2000 – префект Львівської духовної семінарії Святого Духа;

2000-2007 – віце-ректор ЛДС Святого Духа;

З 2001 – віце-декан богословського факультету Львівської богословської академії (відтак Українського католицького університету);

2002-2005 – Голова секретаріату та особистий секретар Блаженнішого Любомира, керівник Патріаршої курії у Львові;

З червня 2007 – ректор ЛДС Святого Духа.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.