Спільна зустріч єпископів УГКЦ та РКЦ в Україні. 28.11.2008

Сьогодні, 28 листопада, у Львові-Брюховичах відбувається спільна зустріч членів Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви та Конференції Єпископів Римо-Католицької Церкви в Україні. У нарадах візьмуть участь усі католицькі єпископи України, які у цей час перебувають на її теренах. Мета зустрічі: не зважаючи на різницю культури, обряду свідчити про єдність віри. Зустріч розпочалася із спільної молитви.

“Ця зустріч, яка відбувається після деякої перерви, є покликана допомогти нав’язати подальшу співпрацю там, де ми можемо діяти спільно. Також хочемо обмінятися досвідом церковного життя наших спільнот”, – про головні завдання зустрічі у Брюховичах сказав Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ.

“На території України ми маємо дві помісні Церкви, які належать до Вселенської Католицької Церкви: Українську Греко-Католицьку Церкву і Римо-Католицьку Церкву в Україні. Різниця між нами є та, що ми є помісна Церква на своїй території, а митрополія Римо-Католицької Церкви в Україні є одна із сотень митрополій дуже чисельної Латинської Церкви, яка розкидана по цілому світі. Крім того, згідно із східною традицією ми є синодальною Церквою, а РКЦ в Україні, як і інші частини Римо-Католицької Церкви має конференцію єпископів”, – для Департаменту інформації пояснив Предстоятель УГКЦ.

Розповідаючи про спільну зустріч єпископів УГКЦ і РКЦ в Україні, Блаженніший Любомир наголосив, що хоча Римо-Католицька Церква є латинської, а УГКЦ – візантійської традиції, ми можемо разом співслужити, бо ми всі є членами Католицької Церкви. “Одночасно є прикро, що ми маємо той самий обряд, структуру з нашими православними братами, але не можемо разом співслужити Божественну Літургію. Це говорить про те, що єдність Церкви не полягає на спільноті традиції, а на спільноті віри і сопричастя. Це властиво свідчить про те, що таке католицизм. Католицизм – це не є конфесійне, а еклезіологічне, богословське поняття щодо віри”, – сказав Предстоятель УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.