Народне віче з вшануванням жертв Голодомору та жалобний похід в Мюнхені.26.11.2008

У суботу, 22 листопада, українці Мюнхена та околиць зійшлися з прапорами, хоругвами на народне віче на площі Веттерштайнпляц. Ведучим був член Комітету по відзначенню 75-ої річниці Голодомору в Німеччині пан Андрій Несмачний.

З привітанням виступив Генеральний консул України в Мюнхені пан Юрій Ярмілко. Він зачитав слово привітання для учасників віче від Кабінету Міністрів України. До всіх присутніх промовляли представники Міської ради Мюнхена: пані Беате Фелькл в імені бургомістра Мюнхена, пан Ганс Подюк від Християнсько-демократичної партії, який до речі, є українського походження.

Від римо-католицької Архиєпархії в імені архиєпископа Райнгарда Маркса виступив пан Людвіґ Шмідінґер. На народному віче отці Володимир Війтович (УГКЦ) і отець Валентин Смоктунович (УАПЦ) відмовили молитви за жертви Голодомору. Також місцева українська молодь взяла активну участь в цьому українському заході: пластуни поставили уривок з пластової програми вшанування жертв Голодомору «33 хвилини», який дуже популярний в Україні. Опісля сформувався жалібний похід, який прийшов вулицями Мюнхена до катедри УГКЦ. Піднесено український національний прапор. Сумівці поставили інстинізацію про Голодомор. Були висвітлені фотографії про Голодомор на стінах катедри, що закарбувалосї в пам’яті всіх присутніх.

Поминальну панахиду відправляли: Преосвященний Владика Петро (Крик), отці Валентин Смоктунович (УАПЦ), о. Роман Врущак, Штутгарт, о. Володимир Війтович, о. Іван Мачужак, о. Богдан Підлісецький та о. Фелікс Фіґурек.

На завершення урочистостейбуло посвячено меморіальну дошку біля парафії УГКЦ в Мюнхені. Закінчилося вшанування жертв Голодомору 32-33 років відспіванням «Вічна пам’ять».

www.ukrainische-exarchie.de/index.php

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.