“Збудована вірою”: урочистий вечір, на якому вшановували переслідуваних за віру. 26.11.2008

23 листопада у Львівському національному академічному театрі ім. Марії Заньковецької відбувся вечір пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій «Збудована вірою». Організаторами вечора виступили Постуляційний центр беатифікації та канонізації святих УГКЦ разом із управлінням соціального захисту Львівської міської ради.

Присутні на вечорі мали нагоду відчути подих переслідуваної Церкви, почути спогади очевидців трагічних подій. Зокрема, о. Василь Мендрусь розповів про своє покликання до монашого стану та про душпастирське служіння в умовах підпілля.

Відтак, Львівська міська рада, високо оцінюючи вагомий подвиг переслідуваних за віру, вручила пам’ятні відзнаки активним діячам підпільної церкви.

«Сьогодні я переконаний на сто відсотків, якщо б свого часу Митрополит Андрей (Шептицький) не підтримував Церкву, яка свої осередки мала по усьому світі, якщо б та енергія в 90-их роках не виплеснула у Львові, мені було б важко зрозуміти, як би відновлювалася Українська держава. Церква є нашим фундаментом, це є та віра, яка дає нам можливість цілісно будувати нашу державу», – сказав мер міста Андрій Садовий. Також мер зазначив, що пам’ять про трагічні сторінки з історії УГКЦ мусить бути живою і передаватися з покоління в покоління, – «доки буде жити ця інформація до ти буде жити наша держава, доти буде жити наша Церква».

В програмі вечора відбулася також презентація фільму про історію УГКЦ та переслідування, яких зазнали її члени після ліквідації церкви у 1946 році. Присутні мали нагоду рівно ж почути духовні твори у виконанні муніципального хору «Гомін», хору семінаристів Львівської духовної семінарії Святого Духа, дитячого хору «Надія» (церкви Св. Ольги і Єлизавети) та муніципального оркестру «Леополіс».

Павло Дроздяк

Прес-служба Львівської архиєпархії

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.