Переселені греко-католики Польщі молилися в намірені жертв Голодомору. 21.11.2008

У неділю 16 листопада о 15-00 до кальварії в Глотовіб з‘їхались біля 1000 греко-католиків з Вармії та Мазур (північно-східня Пльща), щоб занести молитву за заморених голодом у 75-річницю Голодомору в Україні. Богослуження очолили: Архиєпископ Іван (Мартиняк), Митрополит Перемисько-Варшавський та Архиєпископ Едмунд Піщ, сеніор вармінського римо-католицького костела. Прибули представники воєводи, який гоноровим патронатом огорнув цей захід, віцемаршалок, депутати Сойму, старости, війти на території яких діють наші парафії та духовенство греко-католицької та римсько-католицької Церков.

Процесія почалась від запалення лампад, які у руках тримали вірні. В процесії представники парафій несли хліб – символ життя. При кожній стації отці читали розважання – написані о. Юляном Кравецьким – і проспівуваний був фрагментами Парастасу. Йдучи від стації до стації народ разом з хором співав: “Ісусе, Ісусе, Сину Божтй, помилуй, помилуй нас”.

На завершення процесії народ зібрався на відпустовому місці, у центрі стояв хрест Голодомору. До тисячі паломників слово промовили митрополити, представник воєводи та голова Обєднання Українців в Полщі.

На завершення хор “Щедрик” (з Комплексу шкіл з укр. мовою навачння під орудою О. Ортинського в Гурові Ілавецькому) проспівав дві пісні-молитви: Паломник та Молитва за живих та мертвих. Опісля хористи понесли в народ поділений бохонець хліба. В тамті роки не стало хліба, не стало і життя. “Щоб нам ніколи не забракло хліба!” – побажав усім ведучий цей захід декан ольштнський о. Іван Лайкіш.

Слід відзначити, що захід організований отцями Ольштинського деканату Перемисько-Варшавської архиєпархії.

Інформацію надав о. Іван Лайкіш

19:48 20.11.08 19:48 <-назад <-Назад до: Новини / Прес-релізи

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.