Візит Апостольського Екзарха Франції, Бенілюксу і Швейцарії до Брюсселя.18.11.2008

На запрошення парафії Брюсселя УГКЦ, Владика Михаїл відвідав Душпастирство Брюсселя УГКЦ та взяв участь у ряді ініціатив. Так зокрема у середу, 12 листопада у катедральному Соборі свв. Архистратига Михаїла і Гудули Архиєпископства Малін-Брюссель відбулися молитовні вшанування мільйонів невинних жертв Голодомору в Україні 1932-33 років, організовані парафією Брюсселя УГКЦ за сприяння Представництва України при ЄС та Посольства України у Королівстві Бельгія. Програма молитовних вшанувань включала: Молебень до Блаженного священномученика Миколая Чарнецького,ЧНІ; Академія; Панахида; концерт брюссельського парафіяльного хору «Світанок» та дітей брюссельської багатонаціональної музичної школи Чайковського (директор Наталя Чепуренко).

Співслужили Владиці: перший секретар Апостольської Нунціатури у Бельгії Монс. Томаш Гриза; представник єпископа Брюсселя, декан центрального Брюсселя та настоятель катедрального Собору Монс.Клод Кастьо; канонік Архиєпископства Монс.Лоде Вермеір; представник УАПЦ Бельгії о.мітрат Віталій Деревянка; священики Душпастирств УГКЦ Бельгії: о.Адам Фігурек (Вам), о.Мар’ян Стецишин (Генк), єрм.Ігор Безкостий (Антверпен), єрм.Олег Зимак,ЧНІ (Брюссель), інші.

У проповіді Владика зокрема наголосив на важливості молитовної пам’яті про багатомільйонні невинні жертви Голодомору. Голова Представництва України при ЄС Посол Андрій Веселовський у своєму виступі зокрема закликав світову Спільноту та громадськість відкривати правду про Голодомор, щоб уникнути подібних трагедій у майбутньому. «В 1932-33 рр. світ промовчав про українську трагедію, і дозволив таким чином появу інших нелюдських режимів та повторення інших злочинів», – наголосив Посол. Новопризначений Посол України у Королівстві Бельгія Євген Бершеда зокрема сказав, що лише після отримання Україною незалежності правда про Голодомор стала відомою суспільству. Посол висловив сподівання на те, що Парламент Бельгії приєднається до парламентів тих країн, які вже вшанували пам’ять жертв Голодомору чи визнали Голодомор геноцидом.

Зачитано листи та звернення про співчуття та молитовну присутність у часі цих брюссельських молитовних вшанувань від: Патріарха УПЦ КП Філарета; Генерального вікарія, Президента бельгійської єпископської Комісії «Pro Migrantibus» єпископа Яна Де Бі; Патріаршого Екзарха Константинопольського Патріархату Митрополита Пантелеймона; Примаса Бельгії Архієпископа Годфріда кардинала Даніельса; Папи Римського Венедикта XVI.

У вшануванні жертв Голодомору взяв участь Глава Місії України при НАТО Посол І.Сагач; співробітники дипломатичних установ України, акредитованих у Брюсселі, члени їх сімей, чисельні парафіяни практично всіх Душпастирств УГКЦ та УАПЦ Бельгії, іноземні гості.

Вже вдруге Богослужіння з вшанування жертв Голодомору в Україні 1932-33 рр. у головних брюссельських храмах організовується парохом Брюсселя УГКЦ єрм.Олегом Зимаком,ЧНІ за сприяння Представництва України при ЄС та Посольства України у Бельгії. За словами отця пароха, такі вшанування стають щорічним молитовним обов’язком та духовною традицією у Брюсселі.

У четвер, 13 листопада, відбулась зустріч Владики Михаїла з новопризначеним Послом України у Королівстві Бельгія та Великому Герцогстві Люксембург Євгеном Бершедою. У зустріч також взяли участь: Радник Посольства Олександр Мороз і парох Брюсселя УГКЦ єрм.Олег Зимак,ЧНІ. Підчас зустрічі зокрема відбувся обмін думками щодо ряду питань сьогодення.

Також, цього ж дня, на запрошення директора франкомовного католицького радіо Бельгії о.Томмі Схольтес, відбулось інтерв’ю Владики Михаїла та о.Олега. Тема розмови стосувалась Голодомору в Україні 1932-33 рр., ряду інших актуальних питань у духовно-суспільному житті українців.

Також, цього ж дня відбулась зустріч у Генеральному вікаріаті Брюсселя між Владикою Михаїлом та Єпископським вікарієм Монс.Герман Козейнс. У зустрічі взяли участь єпископський делегат для католицьких Спільнот іноземного походження о.Ерік Ванкрайнест та парох Брюсселя УГКЦ єрм.Олег Зимак,ЧНІ. У часі зустрічі представники Архиєпископства відзначили зразкову тенденцію розвитку громади УГКЦ Брюсселя, були обговорені практичні питання подальшого розвитку українського Душпастирства й ряд інших питань спільного інтересу.

У четвер, 14 листопада, відбулась зустріч Владики Михаїла та Представника України при ЄС Андрія Веселовського. Підчас зустрічі зокрема відбувся обмін думками щодо ряду актуальностей.

У суботу, 15 листопада, Владика Михаїл та о.Олег, на запрошення Курії Архиєпископства Малін-Брюссель, взяли участь у Святі Короля бельгійців Альберта ІІ. Урочистість включала: Богослужіння у кафедральному Соборі св.Михаїла і Гудули, яке очолив Примас Бельгії Кардинал Даніель. У подячному співанні «Te Deum» взяли участь: Король Альберт, Королева Фабіола, наслідний Принц Филип та інші члени королівської Родини, Прем’єр-міністр Бельгії Ів Лє Терм; предсідник Парламенту Герман Ван Ромпей; віце-прем’єри та інші члени Кабінету міністрів, представники Євроінституцій; Посли та чільні представники дипломатичного корпусу; дворянство Королівства; чисельні вірні.

У неділю, 16 листопада, в українській церкві св.рівноап.вел.князя Володимира Владика Михаїл відправив Архиєрейську Божественну Літургію і Панахиду за душі жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932-33 років.

Після Богослужіння всі були запрошені до скромної поминальної трапези.

Секретаріат Душпастирства Брюсселя УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.