Миряни УГКЦ дискутували про свою участь у житті парафії, Церкви і держави. 11.11.2008

“Головною метою для нас було бажання активізувати мирян і душпастирів у парафіях УГКЦ. Досвід Комісії УГКЦ у справах мирян свідчить, що це можливо зробити. Єдине, що потрібно – щоб у єпархії чи протопресвітерстві з’явилася людина, яка б хотіла займатися справами мирян”, – для Департаменту інформації сказав д-р Юрій Підлісний, голова Комісії УГКЦ у справах мирян, розповідаючи про завдання ІІ з’їзду мирян УГКЦ: “Моя участь в житті парафії, Церкви і держави”. З’їзд, у якому взяли участь делегати із усіх єпархій та екзархій УГКЦ в Україні, відбувся 7 – 8 листопада 2008 року у м. Києві.

Учасниками з’їзду були 156 делегатів з цілої України, люди різного віку, професії, соціального стану. Вони стали представниками всієї повноти нашої Церкви. Крім делегатів від єпархій та екзархатів (від архиєпархій 15 осіб, єпархій – 12 осіб, екзархатів – 6 осіб та 1 – 2 священики) у з’їзді взяли участь представники навчальних закладів УГКЦ (семінарій та Українського католицького університету) та члени загальноцерковних мирянських організацій (“Матерів у молитві”, федерації товариств “Обнова”, “Української молоді Христові”, “Віри і світла” та руху “За життя”).

Робота проходила у форматі пленарних засідань та праці у групах. Доповіді, які були виголошені у п’ятницю, за словами Юрія Підлісного, можна поділити на два блоки: 1) освячення мирянина та відповідальність священика за освячення мирянина; 2) відповідальність за парафію мирянина та відповідальність (у сенсі розбудови парафіяльних структур) за парафію священика. Дві суботні доповіді були на тему: “Вплив парафії на обличчя Церкви” та “Роль парафії у житті суспільства і держави”. Для праці у групах були запропоновані проекти звернень до мирян, до священиків і семінаристів, до Синоду Єпископів (документ містить три розділи: позитиви, які слід плекати; негативи, які потрібно уникати та механізми для досягнення цього), до всіх християн та людей доброї волі про потребу морального і духовного оновлення політичного процесу (тексти документів буде опубліковано найближчим часом).

У суботу із делегатами з’їзду зустрівся Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ. У своєму слові він висловив декілька спостережень та пропозицій. Зокрема Предстоятель УГКЦ розповів, що під час засідань Патріаршого Синоду цього року було розглянуто проект документу “Життя у парафії”, який тепер владики мали б доопрацювати. Тому напрацювання ІІ з’їзду мирян, за його словами, стануть у нагоді для їхньої роботи. Крім того Блаженніший Любомир наголосив на надзвичайну важливість заснування церковних загальноосвітніх навчальних закладів і запросив до цієї справи мирян. Іншим акцентом промовця стало звернення уваги на те, що у сфері душпастирства молоді є прогалина у душпастирській опіці молодих людей серед робітників і селян. Також Глава УГКЦ говорив про необхідність розвивати у нашій Церкві професійні товариства.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.