Учасники конференції “Молодь у Церкві ІІІ тисячоліття: Рік після Собору” просять активніше впроваджувати резолюції Собору на місцях. 7.11.2008

“Доцінюємо особливу увагу до молоді нашого Патріарха, яку ми мали нагоду також відчути в часі конференції, в його бажанні бути з нами, слухати і чути нас. Блаженніший Любомир, як Батько і Глава Церкви, наголошує нам на важливості любові до Бога і Церкви, яка проявляється також через молитву, Святі Тайни, пошанування рідної книжки, культури та історії. Самовдосконалення, на його думку, це ключовий аспект формування, становлення і розвитку людської особистості, християнина і громадянина, яка приходить через Боже Слово у читанні і розважанні Святого Письма”, – написали учасники конференції “Молодь у Церкві ІІІ тисячоліття: Рік після Собору” у зверненні до своїх ровесників. Конференція, головним завданням якої був аналіз стану виконання напрацювань та резолюцій молодіжного апостоляту УГКЦ, представлених на IV сесії Патріаршого Собору (Київ, 13 – 19 серпня 2007 року), відбувалася 23 – 26 жовтня 2008 року у м. Новояворівську (Львівська обл.), у рамках програми Року християнського покликання.

У свою чергу, у зверненні до Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ учасники конференції висловили слова вдячності “за утвердження соборових пропозицій в синодальних рішеннях нашої Церкви, як утвердження віри у співдію молоді та Батьків Церкви”. “Проте, з великою долею гіркоти, – читаємо у документі, – мусимо також відзначити, що за останній рік зроблено ще дуже небагато для впровадження в життя резолюцій та документів Собору. Особливо невтішною залишається ситуація на місцях, в окремих деканатах та парафіях. На жаль, для багатьох вірних, як також духовенства, праця Собору залишилась лише гарною, проте далекою подією, яка не має відношення до окремої особи чи спільноти”. Тому учасники конференції просять синодальних отців “про сприяння та заохочення духовенства та вірних поодиноких єпархій брати на себе відповідальність за сучасне та майбутнє нашої Церкви, яким є особливий дар людського життя – молодість”.

До свого звернення, як знак турботи, учасники конференції додали, випрацювані під час секційних дискусій, пропозиції (див. у додатку). Вони, відповідно до того, як проходила праця у секціях під час IV сесії Патріаршого Собору, представлені у шести темах.

Департамент інформації УГКЦ

Додаток

ПРОПОЗИЦІЇ РОЗВИТКУ МОЛОДІЖНОГО АПОСТОЛЯТУ, ВИПРАЦЮВАНІ НА КОНФЕРЕНЦІЇ

“МОЛОДЬ У ЦЕРКВІ ТРЕТЬОГО ТИСЯЧОЛІТТЯ. РІК ПІСЛЯ СОБОРУ”,

23-26 жовтня 2008 р. в м. Новояворівську

ДУХОВНА ФОРМАЦІЯ І МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ

 1. Звернути особливу увагу у формаційних процесах молоді на патристичний досвід Церкви (життя Святих Отців), плекаючи при тому розвиток християнських чеснот.

 2. Запропонувати навчальним закладам усіх форм акредитації доповнити існуючий предмет “релігієзнавства” лекціями із катехизму.

 3. Звернути увагу у пасторальній діяльності парафій на необхідність систематичного читання та розважання Божого Слова – Святого Письма (вірних спільно зі священиком).

СОЦІАЛЬНА (СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ І СОЦІАЛЬНЕ СЛУЖІННЯ)

 1. Звернути увагу молодіжного апостоляту на соціальне служіння нашої Церкви на Центральних, Південних та Східних теренах України. Взяти відповідальність за організацію соціальної акції Св. Миколая та інших молодіжним комісіям Західного регіону України для єпархій та екзархатів УГКЦ Центральних, Південних та Східних регіонів України.

 2. Доручити координацію соціальних акцій, що їх проводять молодіжні християнські організації, на рівні єпархій Єпархіальним комісіям у справах молоді, на митрополичому рівні – Патріаршій комісії у справах молоді.

ОСВІТА ТА АКАДЕМІЧНЕ ДУШПАСТИРСТВО

 1. Переглядаючи напрацювання Соборової секції та аналізуючи дійсний стан справи в академічному душпастирстві, яке розвивається, пропонуємо для його ефективності створити підкомісію академічного душпастирства в існуючих структурах Патріаршої комісії у справах молоді.

 2. Пропонувати Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства розглянути та благословити для впровадження у діяльність Церкви “Положення про академічне душпастирство УГКЦ”, опрацьоване ПКуСМ.

 3. Запровадити у семінаріях УГКЦ в Україні спецкурс “Академічне душпастирсво” на базі програми 30-ти академічних годин опрацьованої ПКуСМ, яка реалізовується впродовж останніх 4-ох років у ЛДС Св. Духа.

МОЛОДІЖНІ ХРИСТИЯНСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ, РУХИ ТА СПІЛЬНОТИ

 1. Спираючись на конструктивні резолюції Собору щодо фундаментальних підстав праці з молоддю у нашій Церкві зокрема організацій молодіжних груп на сільських парафіях та проаналізувавши дійсний стан, звертаємося до Синоду Єпископів про ретельніший контроль над здійсненням цього важливого напрямку пасторальної праці.

 2. Систематично проводити кваліфікаційні семінари для дійсних духівників та потенційних кандидатів молодіжних християнських організацій, рухів та спільнот.

 3. На базі існуючої програми Вишколу молодіжних християнських лідерів, мобілізувати цю програму в поодиноких єпархіях та екзархатах. Використовувати при цьому напрацювання та досвід Українського католицького університету, зокрема Центру мирянського лідерства, Пасторального відділу.

ПАСТОРАЛЬНА

(МОЛОДЬ У ПАРАФІЇ, ВІЙСЬКОВЕ ТА МЕДИЧНЕ КАПЕЛАНСТВО)

 1. Активізувати молодь у Парафіяльних радах.

 2. Молодь потребує християнського свідоцтва щоденного життя своїх душпастирів і готова співпрацювати для власного вдосконалення, щоб стати “живим камінням” Церкви.

 3. У деяких випадках парафія трактується як “приватна власність”, а не як спільнота народу Божого – Христової Церкви. З цього огляду, молодь просить духовних осіб, вказати нам на особу Христа як Дорогу Правди і Життя (Іван 14:6).

ЕКУМЕНІЧНА. МІЖКОНФЕСІЙНИЙ ДІАЛОГ, СУЧАСНИЙ ВИКЛИК МОЛОДІ

Молодість є особливим даром Церкви, через який потрібно провадити ефективні кроки до єдності християн. З цього огляду пропонуємо дієвіше впроваджувати в душпастирський план Церкви:

а) систематичні екуменічні молитви

б) екуменічні конференції та симпозіуми

в) спільні соціальні акції (євангелізація вулиці, Книга Миру, Св. Миколая та інших)

г) міжконфесійні молодіжні табори

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.