Понад 100 країн світу спостерігали 27 червня пряму трансляцію Божественної Літургії у візантійському обряді за участю Папи Римського Івана Павла II, яка 27 червня відправилася на іподромі у Львові.

Понад 100 країн світу спостерігали 27 червня пряму трансляцію Божественної Літургії у візантійському обряді за участю Папи Римського Івана Павла II, яка 27 червня відправилася на іподромі у Львові.

«Свідчити Христа разом з християнами» — така основна ідея візиту Римського Архієрея в Україну. Саме під таким гаслом відбувалися усі заходи у рамках візиту глави Римо-Католицької Церкви.

Божественна Літургія у візантійському обряді розпочалася о 10 год. гімном «Многая літа», який прозвучав грецькою мовою.

У ній взяли участь майже 2 млн. вірних.

Разом з Іваном Павлом II від Римської Апостольської Столиці у Літургії взяли участь держсекретар Ватикану Анджело Содано, єпископ Маріні, а також глава Римо-Католицької Церкви в Україні кардинал Мар’ян Яворський, представники єпископських Конференцій США, Канади, Австралії, Бразилії, Великобританії, Німеччини, Польщі, Словаччини, Румунії, Болгарії, Угорщини, Білорусі.

Ієрархія УГКЦ була представлена її Главою — Блаженнішим Любомиром Кардиналом Гузарем, який особисто відправив цю історичну Службу Божу, та Синодом єпископів УГКЦ. 2000 священиків, ченці, монахині, семінаристи, катехити прибули на Львівський іподром, щоб стати свідками історичної Літургії.

Отож на Богослуженні візантійського обряду у Львові була представлена повнота Вселенської Церкви.

Серед офіційних чинів, які прибули на Літургію — Президент Україні Леонід Кучма, міністр закордонних справ Анатолій Зленко, голова Львівської держадміністрації М. Гладій, голова обласної ради С. Сенчук та міський голова Львова В. Куйбіда.

У промові на Літургії глава УГКЦ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар закликав католиків України скласти подяку державним діячам за організацію історичного візиту Римського Архієрея, а також закордонній ієрархії, яка своєю присутністю задекларувала солідарність з Католицькою Церквою в Україні та Україною вцілому. Кардинал Гузар наголосив на важливості єдності УГКЦ з Римом, який «став для УГКЦ непохитною опорою».

Римський Архієрей, звертаючись до греко-католиків України, зокрема, сказав: «Моє серце звертається з любов’ю до всіх синів і дочок УГКЦ». Папа говорив про ті важкі тоталітарні часи, коли Католицька Церква в Україні терпіла переслідування, про тих, хто загинув за віру». Пам’ять про них, за словами Римського Архієрея, не може бути втрачена.

Доказом цього стало проголошення Іваном Павлом II святими 28-ми мучеників УГКЦ, серед яких єпископи Миколай Чарнецький, Теодор Ромжа, отець Омелян Ковч та сестра Йосафата Гордашевська. Всього за 22 роки Понтифікату Іван Павло II проголосив святими понад 300 осіб.

Понтифік закликав студентів духовних семінарій нести приклад свідчення віри, а відповідальних за виховання старанно дбати про «формацію майбутніх священиків і покликаних до богопосвяченого життя у руслі східної монашої традиції». Звертаючись до християнських родин Святійший Отець закликав батьків бути для дітей першими проповідниками віри.

Наприкінці Літургії Папа уділив українському народу благословення. Після цього Римському Архієрею були піднесені дари — пам’ятка про Україну. Серед дарунків — копія скульптури Львівської художниці Теодозії Бриж — Князь Данило Галицький. Цей твір мистецьки втілював символ Галицької держави, утвердження незалежної України.

Згідно з ухвалою Львівської міської ради Іванові Павлові II вручено диплом і срібну медаль почесного громадянина.

Ще одним дарунком для Понтифіка стала ікона Попелівської Божої Матері — символ невмирущої України.

Блаженніший Любомир Кардинал Гузар подякував Іванові Павлові II за те, що своїм приїздом в Україну він приніс «Боже слово освіженої надії, яке піде по всій Україні, як промінь надії на краще».

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.