У Львові відкрили меморіальну дошку Митрополиту Андрею Шептицькому. 3.11.2008

31 жовтня на вулиці Митрополита Андрея, 2 у Львові відкрили меморіальну дошку на честь Митрополита Андрея (Шептицького). Освячення здійснив Преосвященний Владика Гліб (Лончина), Куріальний єпископ. Ініціатором встановлення меморіальної дошки виступило Львівське обласне товариство політичних в’язнів і репресованих. За словами голови товариства Петра Франка, Андрей Шептицький – це найвеличніша постать в український історії: “Його життєвий шлях гідний наслідування, ми всі повинні пам’ятати про нього і брати з нього приклад. Це була всебічно розвинута, незвичайної доброти людина. Якби не він, то у Львові не було б Національного музею та ще багатьох цінних пам’яток”.

“В різний спосіб ми вшановуємо великих людей, таких, як Андрей Шептицький, – сказав Владика Гліб. – Найперше вшановуємо його нашими молитвами, нашими відвідинами його тлінних останків, які спочивають у крипті Собору св. Юра. Особливо вшановуємо пам’ять митрополита, коли читаємо його твори, беремо до серця його слова та здійснюємо це в особистому і родинному житті. Митрополит Андрей (Шептицький) великий насамперед тому, що любив Господа Бога, віддав Йому своє життя, усі свої зусилля”.

Владика Гліб закликав з великою любов’ю і вдячністю пам’ятати цю величну постать, перейнятися прикладом його життя в любові до Бога та людей. “Тож коли ми будемо переходити цю вулицю, нехай меморіальна дошка споруджена на честь і славу Митрополита Андрея, підносить нашу думку до Бога з вдячністю за неоціненний дар, який отримав український народ”, – сказав владика.

Крім представників духовенства на відкритті була присутня також міська та обласна влада. Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив, що Андрей Шептицький великою мірою вплинув на його світогляд.

Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник зазначив, що вчення Митрополита Андрея вічне: “Він говорив про такі речі, які завжди будуть актуальними. Митрополит багато в чому нас застерігав – він говорив не продавати землі, не брати кредити, не узалежнюватися від когось. Ця меморіальна дошка – символ великого духу, я впевнений, що з часом ми встановимо і пам’ятник цій великій людині”.

Підготувала Наталія КУЗЬО

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.