Міжнародна конференція: Соборність, Синодальність та Спільнота. 30.10.2008

Тема соборності займає важливе місце в сучасному християнському богослов’ї. Нещодавно вона стала предметом обговорення Мішаної міжнародної комісії з діалогу між Католицькою й Православною Церквою. З огляду на це, з 23 по 27 жовтня богослови Православної та Католицької Церков в одному з відомих у світовому християнстві центрі, монастирі братів з Бозе (Monastero dі Bose, Італія), зустрілись щоб обговорити та подискутувати щодо наступних питань:

Ідея екуменізму в документах ІІ Ватиканського Собору;

Місце соборності в східному богослов’ї;

Соборність і розвиток екуменічного діалогу;

Соборність і синодальність у контексті різних культур.

“Можна вважати, що мета конференції, обговорити розуміння соборності й синодальності в різних християнських традиціях, виявити спільні точки дотику, а також можливості діалогу між різними традиціями, була досягнута”, – розповів д-р Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами, який брав участь у цій зустрічі.

Крім наукових засідань, у ці дні богослови з Греції, Росії, Італії, Сполучених Штатів, Франції, України та Лівану брали активну участь у молитовному житті спільноти. До того ж важливою, надзвичайно цікавою та змістовною була зустріч з Архиєпископом Клаудіо Ґуджеротті, Апостольським Нунцієм у Грузії, Вірменії та Азердбайжані, який власне у ці дні перебував у цьому ж монастирі (http://www.monasterodibose.it/index.php/). Під час зустрічі з учасниками конференції Архієпископ розповів про ситуацію у Грузії та закликав до молитви за цю країну.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.