IV сесія Патріаршого Собору стала джерелом позитивних тенденцій . 27.10.2008

“Задум провести таку конференцію – рік після Собору – і спільно зробити аналіз того, що змінилося, думаю, була благословенною і таке потрібно робити після кожної сесії Патріаршого Собору, щоб їхні напрацювання не проходили без сліду”, – сказав Блаженніший Любомир, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, звертаючись до учасників Всеукраїнської конференції “Молодь у Церкві ІІІ тисячоліття: Рік після Собору”. Конференція, яка 26 жовтня завершилася Архиєрейською Божественною Літургією у храмі Святих Верховних апостолів Петра і Павла у м. Новояворівську (Львівська обл.), розпочалася 23 жовтня. Вона проходила у Молодіжному реколекційному духовному центрі ім. митр. Андрея та архим. Климентія, братів Шептицьких, у рамках програми Року християнського покликання.

“Старайтеся, щоб те, що ви тепер робите, не було тільки виконане під гаслом: „Молодь для Церкви сьогодні”. Дивіться у перспективу і запитайте самі себе, що я дам Церкві через двадцять років, що я принесу для загального добра”, – відтак сказав Глава УГКЦ. Тому, за словами Блаженнішого Любомира, важливо, щоб молодь під час свого зростання (фізичного і інтелектуального) присвячувала увагу духовному удосконаленню. При цьому він підкреслив важливість того, що учасники конференції випрацювали під час її проведення та благословив молодь для дальшої праці.

Отець Йосиф Мілян, голова Патріаршої комісії у справах молоді, для Департаменту інформації пояснив, що головне завдання конференції – аналіз стану виконання напрацювань та резолюцій IV сесії Патріаршого Собору, яка відбувалася 13-19 серпня 2007 року у Києві. “Ми намагалися побачити, наскільки просунулися у реалізації пропозицій молоді і чи створені умови для позитивного розвитку молодіжного апостоляту, ми хотіли проконтролювати самих себе, чи виконуємо те, що від нас очікують молоді люди, – сказав о. Йосиф. – Безумовно, що один рік це замало, щоб говорити про якісь зміни, тому можна говорити тільки про певні позитивні тенденції. На жаль, ми бачимо і певну інертність у розвитку питань душпастирства молоді”.

“І сам Собор і післясоборовий час ми провели дуже успішно. Можемо сказати, що молодь Церквою була почута, і як результат, було опубліковано декілька важливих документів. Два написав Блаженніший Любомир: Звернення до молоді (своєрідне батьківське слово до молодих вірних Церкви) та Звернення до старших членів. Синодальна комісія у справах молоді видала послання до молоді “Дорогою до Емауса”. Крім того, на стадії опрацювання перебуває директивний документ душпастирства молоді УГКЦ”, – сказав Владика Ярослав (Приріз), голова Синодальної комісії у справах молоді. Над цими посланнями у групах, молодіжних спільнотах, на думку Владики Ярослава, їхні члени мали б застановлятися. “Ті документи були радше практичними, аніж теоретичними. Тому молодь мала б, вивчаючи і аналізуючи їх, отримувати практичні поради для ведення свого християнського життя”, – пояснив голова Синодальної комісії у справах молоді. У свою чергу Предстоятель УГКЦ щодо цього наголосив, що, крім вивчення документів Церкви у спільнотах та приватно, молодь постійно має читати Святе Письмо.

На завершення конференції її учасники написали звернення до Синоду Єпископів УГКЦ та до своїх ровесників.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.