Представники УГКЦ беруть участь в пленарній асамблеї Ради Єпископських Конференцій Європи. 2.10.2008

Від 30 вересня до 3 жовтня 2008 року у Будапешті проходить щорічне пленарне засідання Ради Єпископських Конференцій Європи (Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae (CCEE)), у якому беруть участь голови та уповноважені представники 34 національних єпископських конференцій Європи. Від Синоду Єпископів УГКЦ участь у роботі CCEE беруть Блаженніший Любомир, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, та Владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду Єпископів УГКЦ, Єпископ-помічник Київської архиєпархії.

Тема цьогорічного засідання “Церква і медіа”. Предстоятелі Церков/Голови Конференцій у ці дні застановляються з одного боку над тим, як церковне життя висвітлюється на сторінках світських медіа, а з другого боку – як Церква повинна співпрацювати із світом медіа для поширення Євангелії, а також як більш ефективно використовувати сучасні технології у середині Церкви для євангелізаційної і пасторальної діяльності.

Перед пленарною асамблеєю в окремих єпископських конференціях (синодах) було проведено опитування, щоб на основі відповідей можна було виробити модель та стратегію діяльності Церкви в Європі. Це опитування передбачало питання: Чи існують феномени у пресі, пов‘язані проти Церкви, християн та християнства? Як Церква протистоїть у цьому, чи є для цього юридична база та інші можливості? Крім того, було запропоновано навести приклади позитивного досвіду, коли у Церкві присутні суспільні медіа та вказати, наскільки є добрими і широкими можливості використання світських медіа для справи Церкви. (Статистику греко-католицьких медіа див. у додатку).

Крім того, за повідомленням Владики Богдана, під час пленарних засідань розглядають важливі для європейського континенту загалом, і для Церкви у Європі зокрема, теми міграції, покликань, катехизи, католицьких шкіл та душпастирства у вищих навчальних закладах. Через те, що Європа щораз більше відкривається на світ, то Церкви також прагнуть нав‘язати тісніші контакти з іншими частинами світу. Саме тому цього року, і це є нове, розглядаються питання Церкви в Африці і співпраці між єпископами Африки і Європи. Для цього для участі в асамблеї запрошені представники із Латинської Америки, інших континентів, щоб спільно застановлятися над важливістю поглиблення співпраці.

Тему екуменізму, яка є важливою для європейського континенту, представив Президент ССЕЕ кардинал Петер Ердьо. “Для нас ця тема є дуже близькою, оскільки Україна є місцем, де мирно співіснують різні християнські конфесії. УГКЦ відчуває певне зобов‘язання і покликання до того, щоб сприяти наближенню християн і можливому об‘єднанню християнських Церков в Україні. Тому наша участь у пленарному засіданні є корисною для обох сторін, як для української, так і європейської”, – сказав щодо цього Владика Богдан (Дзюрах).

Довідка

У Європі нараховується 34 національні католицькі єпископські конференції, що творять один загальноєвропейський орган – Раду Єпископських Конференцій Європи, яку від 2006 року очолює президент Ради кардинал Петер Ердьо.

Пленарні асамблеї дають можливість спілкуватися між собою окремим єпископським конференціям та виробляти уніфіковану позицію щодо різних викликів сучасності. Для УГКЦ такі зустрічі є особливо важливими, оскільки через них вона входить у Європу і цим, зокрема, формує сприйняття України як європейської держави.

Додаток

Статистика греко-католицьких медіа в Україні

Кількість загально-церковних медіа УГКЦ в Україні 9

Кількість журналістів в загально-церковних медіа 36

Кількість єпархіальних видань 17

Кількість журналістів в єпархіальних газетах 62

Кількість прес-служб по єпархіях 10

Кількість діючих єпархіальних інтернет-сторінок УГКЦ 9

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.