Розпочав свою роботу Синод Єпископів УГКЦ. 4.09.2008

Вчора у Львові розпочав свою роботу Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який буде тривати до 9 вересня 2008 року. Синод – це найвищий церковний орган, засідання якого проводяться раз на рік і який вирішує найважливіші питання церковного життя. У роботі Синоду, котрий очолив Глава УГКЦ Блаженніший Любомир, беруть участь всі владики УГКЦ з України та з-за кордону. Основною темою робочих засідань буде питання євангелізації. “Що це означає євангелізація?, – у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ поставив запитання Блаженніший Любомир. – Це означає передання Доброї Новини, принесеної Ісусом Христом, про те, що людина, незважаючи на свою неміч, задля милосердя і ласки Божої може бути спасенна. Кожний з нас є грішник і потребує допомоги Божої. Великою радістю для нас є те, що із гріховного стану можна вийти і стати дитиною Божою. Кожний, хто цю благовість уже пізнав повинен у ній укріпитися та розповісти про неї тому, хто із певних причин про неї ще не чув. Це і є євангелізація”, – пояснив Глава УГКЦ.

На Синоді, за словами Блаженнішого Любомира, буде випрацювано стратегію євангелізації для цілої Церкви не тільки в Україні, а й на поселеннях. “Першим завданням Церкви є євангелізувати, голосити Добру Новину. Будемо застановлятися, як найкраще це робити, як приготовлятися до цього, яке цього має бути розуміння. Адже силою хрещення ми є покликані до євангелізації”, – сказав Предстоятель УГКЦ.

3 вересня 2008 року тридцять вісім архиєреїв, членів Синоду Єпископів УГКЦ, зійшлися разом до Архикатедрального собору Святого Юра для того, щоб спільно помолитись за успішне проведення Синоду і за те, щоб його рішення, як про це у проповіді відтак говорив Блаженніший Любомир, були згідні із волею Божою та були натхнені Святим Духом.

У проповіді Предстоятель УГКЦ зосередив свою увагу на молитві, яка є необхідна для успішного проведення Синоду. “Синод не є парламент, де щось вирішується більшістю голосів. Синод – це пошук Божої волі тими, кому доручено провід Церквою – єпископами. Тому вони спільно, молитовно шукають того, що для Церкви є необхідне”, – пояснив Глава УГКЦ.

На завершення Літургії було урочисто прочитано Декрет про скликання Синоду Єпископів УГКЦ. Літургія завершилася виконанням молитви-гімну “Боже великий, єдиний”.

Під час Синоду у неділю, 7 вересня, з нагоди 75-ліття уродин і 50-ліття священства Блаженнішого Любомира об 11.00 у соборі Святого Юра буде відслужено подячну Літургію, а о 18.00 в Національному театрі опери та балету України ім. Соломії Крушельницької – ювілейний вечір.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.