23 червня у Маріїнському палаці в Києві відбулася зустріч один на один Президента України Леоніда Кучми та Глави Держави Ватикан

23 червня у Маріїнському палаці в Києві відбулася зустріч один на один Президента України Леоніда Кучми та Глави Держави Ватикан Його Святості Івана Павла II, яка тривала двадцять хвилин. Сторони обговорили, зокрема, питання двостороннього співробітництва між Україною та Ватиканом, дипломатичні відносини між якими були встановлені 8 лютого 1992 року. Після завершення розмови Президент України представив Івану Павлу II голову Верховної Ради України Івана Плюща, прем’єр-міністра Анатолія Кінаха, міністра закордонних справ Анатолія Зленка та членів родини Президента України.

У Маріїнському палаці також відбулися неформальні бесіди членів Папського супроводу з представниками політичних, культурних, наукових та ділових кіл України. Президент України Леонід Кучма і Глава Держави Ватикан Іван Павло II зустрілися з представниками політичних, культурних наукових кіл України і виступили з промовами.

У промові, виголошеній українською мовою, Святійший Отець закликав політичних діячів не забувати уроки історії. Понтифік нагадав тим, хто має владу, що їх завдання полягає в тому, щоб служити народові, забезпечувати всім мир та рівність у правах. Римський Архієрей закликав «чинити опір спокусі використати владу для особистих чи групових інтересів».

Святійший Отець також вказав на необхідність приймати завжди близько до серця долю убогих і всіма законними способами діяти так, щоб кожен мав доступ до справжнього добробуту.

Звертаючись до діячів культури, Папа Римський висловив щире побажання, щоб вивчення богословських наук змогло отримати належне визнання також з боку цивільної влади.

Тим, хто займається науковими дослідженнями, нехай буде постійним попередженням жахлива суспільна, економічна та екологічна чорнобильська катастрофа, сказав Іван Павло II. Технічні можливості повинні поєднуватися з незмінними етичними цінностями, додав Святійший Отець.

Майбутнє держави залежить і від промисловців та підприємців, зауважив Глава Держави Ватикан. Він нагадав представникам ділових кіл про те, що їх зрілий внесок, який черпає натхнення з таких рис як компетентність і чесність, буде корисним для нового піднесення національної економіки, «щоб у такий спосіб відновити довіру у тих, які зваблені спокусою залишити країну, щоб шукати роботу в іншому місці». Папа закликав бізнесову еліту у своїй діяльності завжди мати на увазі загальне добро і справедливі права для всіх, дивитися на особу, а не на прибуток, як мету кожної економіки, шанувати людську гідність. Він також наголосив на необхідності завжди діяти на основі легальності, яка є гарантією справедливості.

На завершення своєї промови Іван Павло II запевнив, що на початку третього тисячоліття, коли відбувається процес глобалізації розвитку, позначений швидкими і радикальними змінами, Католицька Церква завжди поруч з кожною людиною. А кожен, у свою чергу, має зробити свій внесок у служіння добру.

З нагоди Державного візиту в Україну Глави Держави Ватикан, Його Святості Івана Павла II від імені Президента України Леоніда Кучми було влаштовано прийом.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.