Кардинал Леонардо Сандрі в УКУ.12.07.2008

Після відвідин Львівської духовної семінарії, Його Еміненція Кардинал Леонардо Сандрі, Префект Конгрегації для Східних Церков відвідав Український Католицький Університет. До УКУ із гостем прибули: Блаженніший Любомир, Владика Ігор (Возьняк), Владика Ярослав (Приріз), Владика Гліб (Лончина) та Архиєпископ Іван Юркович. На зустрічі були присутні: ректорат, викладачі, працівники, студенти.

На конференції, яка відбулася у рамках відвідин слово мали: о. Борис Гудзяк, ректор УКУ; с. Луїза Цюпа, голова Катехитичної комісії; Мирослава Рап, науковий співробітник Інституту релігії та суспільства; о. Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій; п. Антуан Аржаковський, директор Інституту екуменічних студій; проф. Марія Зубрицька, проректор Львівського національного університету імені Івана Франка; Юрій Підлісний, директор Інституту родини та подружнього життя; сестра Лукія, голова спільноти “Ляршу” в Україні.

У промові Блаженніший Любомир зокрема сказав: “Я хочу звернутися до нашого гостя. Еміненціє, Ви приїхали в Україну, щоби запізнатися із цією країною і Церквою Греко-Католицькою. Я думаю, що Ви маєте нагоду побачити дійсність, адже Ви перебуваєте на території єдиного Католицького університету на території колишнього Радянського Союзу. А це є дійсність, що УКУ треба змагатися, щоб богослов’я визнали, як наукову дисципліну. У Західній Європі дивуються такому, а це наша дійсність. Він постав після років винищування наукових сил у рамках Католицької Церкви, але Бог милостивий до нас, бо починаючи від отця ректора, які цей Університет поставили на ноги є молоді люди, яким Бог дав талант і завзяття.

Ми в Україні маємо понад сто університетів, але цей одинокий який носить ім ‘ я Католицького. Це є цінність для нас. Я хочу попросити Вас, сприяти цьому університетові для цього є багато способів. Ваша присутність тут є знаковою, бо ми бачимо зацікавлення Вас особисто, а також Апостольської Столиці в існуванні і розвитку цієї установи. Це дає нам ще більше заохочення працювати для розвитку цієї інституції. Ми просимо Вас підтримати цю молоденьку інституцію, яка є завдатком для розвитку нашої Церкви. За нами багато десятиліть великого терпіння, але це минуле на якій будуємо. Коли ж думаємо про Університет то думаємо про майбутнє, про дальший розвиток”.

Його Еміненція Кардинал Леонардо Сандрі відзначив, що Святіший Отець Венедикт ХVI високо цінує цю знамениту інституцію, пам’ятає про неї, висловлює свою вдячність і передає своє благословення.

Крім того, продовжив Його Еміненція “Український Католицький Університет є єдиною інституцією у своєму роді на колишньому радянському просторі. На нього чекають особливі виклики. Перший полягає у збереженні великого духовного спадку, який позначений нерідко печаттю мучеництва. Другий виклик походить із великих очікувань українського суспільства. Поважні проблеми, які воно переживає, потребують нових відповідей, і багато з них саме ви повинні дати, маючи зріле культурне зобов’язання до цього. Однак найневідкладнішим викликом є осягнення гармонійної рівноваги між вірою і розумом. Знання без етичної чутливості обмежує, а часом придушує людський дух. Саме тому Католицький Університет покликаний стати кузнею нових моделей виховання та підходу до науки. Як богословська наука, так і гуманітарні та природничі науки мають вести до дедалі пліднішого діалогу. Повага до взаємної автономії не означає взаємного протистояння або взаємовиключення. За такої умови богослов’я, беручи натхнення в Об’явленні та вірності спадкові Отців Церкви і церковній Традиції, буде завжди відкритим до суспільства. Богослов’я є покликаним до постійного діалогу з іншими науками, шукаючи в них нових стимулів до відповідного представлення правд віри, щоб не залишити без євангельського світла різноманітні прояви культури і науки, котрі мають значний вплив на людські реалії.

Розуміємо, що ваш Університет має велике значення не лише для України та її Церкви, але для Європи та вселенської Церкви саме тому, що він є носієм спасенної християнської любові. Університет втішається довір’ям багатьох католицьких організацій та окремих доброчинців. Надіюся, що така підтримка буде й надалі зростати, тому що солідна університетська інституція буде видимим знаком зрілості місцевої Церкви і великою надією для її майбутнього.

У ХХ столітті західна цивілізація «просякла» деякими упередженнями. УКУ може зробити свій внесок у їх подолання в контексті своєї діяльності, якщо вірить у свою місію, оскільки він здатний запропонувати як Сходові, так і Заходові вагомі істини. Церква в Україні і ваша країна є покликані подолати всі впливи минулого тоталітарного панування, поєднуючи зусилля щодо зцілення ран минулого у творенні культури, яка розробляє нові авторитетні й переконливі пропозиції для ХХІ століття, для цього пост модерного і, як дехто волів би, пост християнського часу.

УКУ є єдиним університетським центром католицького походження на великій території слов’янського Сходу. Це вимагає відкинути будь-який провінціалізм і взяти на себе ширші візії та відповідальності. Ви не можете повертатися спиною до тих, хто з надією хоче черпати з християнської думки Східної Європи.

І тому я дивлюсь з довір’ям на проект нового кампусу у Львові, який надасть змогу розширити наукову діяльність у богословській, гуманітарній, соціальній та економічній ділянках. УКУ приготовляється стати міжкультурним місцем зустрічі Сходу і Заходу, Півночі і Півдня.

Завдання, яке вас чекає, є з певністю зобов’язуючим. Вас підтримуватимуть визначеність і почуття відповідальності, а також довіра до ваших можливостей. Усі очікують з нетерпінням церковної правди! Життя навколо нас може змінюватися, попри всякі труднощі, завдяки культурній відкритості і найвідповіднішому душпастирству культури. Католицький Університет є найвищою і незамінною формою служіння Церкві і суспільству”.

Департамент інформації

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.