Нові імпульси підготовки до візиту Папи в Україну

Нові імпульси підготовки до візиту Папи в Україну

Зробити звернення через засоби масової інформації, щоб люди пропонували безкоштовно житло для паломників, попросив заступник Голови Львівської обласної державної адміністрації на прес-брифінгу 29 травня. «На візиті не слід заробляти, а лише витрачати — це буде правильно. Це не ця подія, на якій можна заробляти гроші — сказав пан В. Герич — Зараз кожний працює, щоб забезпечити перебування паломників тут здоровим і безпечним».

Прес-брифінг у Львівській Богословській Академії 29 травня був присвячений питанням розміщення та загального забезпечення прочан, що прибудуть на зустріч зі св. Отцем 25- 27 червня у Львів, забезпечення порядку під час візиту Римського Архієрея в Україну, між тим і організації волонтерської праці. «Є охорона порядку, яка буде відповідати безпосередньо за порядок у секторах. Є також семінаристи-волонтери, які теж будуть працювати безпосередньо з високоповажними особами, єпископами, кардиналами при вбиранні їх для літургії, для забезпечення перекладу. Є теж волонтери медичного забезпечення, визначені міськими медичними установами, є волонтери-перекладачі, набрані серед студентів-філологів, ЛБА та Військового інституту Львівської Політехніки. Волонтери будуть в білих сорочках і жовтих беретах з емблемою папського візиту. Усі хлопці з чорними краватками, в чорних штанах і туфлях, матимуть ідентифікатори з фотографією й інформацією про нього: звідки він, за яким сектором закріплений, — сказав о. Микола Фредина, представник Церковного комітету по організації візиту Римського Папи в Україну. — З благословення владики Юліана ?бура, співголови Церковного організаційного комітету, служба охорони порядку почала збиратися ще у лютому: з деканатів кожної єпархії були вибрані священики, відповідальні за своїх волонтерів. У кожній єпархії є певна кількість деканатів, що обіймають біля 10 парафій, отож кожен визначив до 20 чоловік, яких вважає найкращими в поведінці, які є практикуючими християнами. Вони мають допомагати прочанам у секторах різними послугами: вказати прочанам шлях у сектори, часом надати іншу допомогу, і теж безпосередньо співпрацювати з міліцією та службою безпеки, яка в цей час буде теж дбати про порядок. Уже розподілено між єпархіями ролі і відповідальність. На зустрічі з молоддю на Сихові будуть допомагати нам церковні і молодіжні організації, там більша програма і розважливої опіки треба надати більше. Ведемо певні вишколи у співпраці з міліцією для священиків, які будуть головувати у секторах, як реагувати у різних випадках, співпрацювати з працівниками міліції». На 11 червня запланована зустріч, де священики з деякими волонтерами поїдуть на місця, Сихів та іподром, для візуальних занять. З усіх єпархій Західних областей України визначена певна кількість волонтерів (з Івано-Франківшини — 1012, з Тернопільщини — 700, і т.д.). Східні області більше зголошуються до Києва. Усього є близько 4,5 тис волонтерів від УГКЦ, списки подано до Служби Безпеки України для завірення. РКЦ має 1000 волонтерів, що будуть відповідати тільки за безпеку, і близько 1300 волонтерів, які обслуговуватимуть водою, займатимуться іншою опікою. «Пробували зголоситися до РКЦ і волонтери з Польщі, — зауважив о. М. Фредина, — але волонтер мусить добре спілкуватись з працівниками міліції. Якщо говорити тільки на польській мові, можуть виникнути непорозуміння, небажані при приїзді Святішого Отця».

Співголова Церковного оргкомітету єп. Юліан ?бур звернувся до листом через священиків всіх листом, щоб через вірних могли забезпечити проживання людей. «У комісії житла є база даних, куди заноситься ця інформація. Церковна комісія по житлу розглядає звернення лише з рекомендаціями чи візою священиків, щоб знали кого поселяємо. — сказав Олексій Гавріков, голова Церковної комісії з житла і побуту прочан. Він представив концепцію поселення паломників до приїзду Святішого Отця у Львів. — Налагоджена співпраця з відділом освіти, відтак є можливість розселити безкоштовно прочан в школах. Основне навантаження — це Галицький і Франківський райони, район, що формується на Сихові. На Сихові ночуватимуть у школах, багато прочан йде на зустріч зі Святішим Отцем пішою прощею, вони теж мусять перепочити — насичена програма молодіжної зустрічі, а ще літургія на наступний день. — зауважив він. — З 250 тисяч молоді на Сихові 20 тисяч одну ніч перебуде в школах, тому і просять паломників приїхати зі спальними мішками. Інших ми розміщуємо на платній основі. На жаль, дуже тяжко йде робота по забезпеченню житлом у гуртожитках. В мерії проведено кілька нарад з директорами шкіл-інтернатів, училищ, технікумів, ректорами вузів. Однак, більшість учбових закладів уже уклали комерційні угоди з польськими фірмами. Відтак, на місця, які можна забезпечити, високі ціни — середня ціна біля 30 грн. Училища хочуть полагодити фінансові справи за рахунок паломників, дехто пропонує ночівлю в спортзалі за 4 грн з людини, нічого не забезпечуючи. Маємо з цим велику проблему, бо туристичні організації завчасно уклали домовленості з керівниками учбових закладів, існує чорний ринок — один одному перепродають у хороших гуртожитках місця. З поселенням виникає проблема й через те, що з 25-го червня перекривається рух транспорту — це основне навантаження (польські делегації, як вони подають інформацію, починають прибувати 24-25 червня, всі автобуси будуть зупинятись в межах кільця, де їм влаштовують паркування). 5-10 кілометрів треба буде йти до місця поселення з речами, бо транспорту немає — у цьому бачимо проблему».

Пан Володимир Герич, заступник Голови ЛОДА, зауважив, що з наближенням дати візиту ситуація у всіх напрямках стає більш напруженої. «Влада міста і області взяла на себе забезпечення запрошених гостей житлом. Однак залишається проблемним питання журналістів — виникають проблеми з їх поселенням, бо ще два дні тому було акредитовано 150, сьогодні вже до 3000. Хоч проголошено акредитацію до 5-го червня, вона триватиме до дня візиту журналістів. Один готель «Супутник» вмістить лише ватиканських журналістів та журналістів медіа світового рівня».

«Основна кількість прочан приїде до Львова в організованому порядку на літургію і так само мають поїхати назад, — зауважив В. Герич. — Люди приїжджають вночі, під ранок заповнюють сектор. Відбулась літургія — добираються до місць паркування автобусів, сідають і вертаються додому. Чіткості нема щодо запрошення, способу доїзду, перепусток для паломників з Польщі, Угорщини, Словаччини. Тому почала працювати спеціальна група, готуються комюніке для паломників з-закордону, яке передаємо по всіх консульствах, щоб цей процес був більш організований. Поки що цим питанням в основному займаються туристичні фірми. Немає гострих потреб у будуванні наметових містечок, хоча не виключено, що ця потреба появиться, готуємося і до цього. Для паломників організовується додаткове харчування, вода — кожний працює, щоб забезпечити перебування паломників тут здоровим і безпечним». Особливу увагу міською владою приділено вивозу сміття.

Є багато заявок груп з країн колишнього Радянського Союзу, зокрема Росії, в залежності від фінансових можливостей їх будуть розселювати у приватному секторі і гуртожитках. Заявки західних сусідів менш чисельні — групи 5-15 чоловік (з Угорщини) і усього з країн Центральної Європи (не рахуючи Польщі) заявлено до 1000 чоловік. «Виконавча дирекція Львівської міськради по прийому Папи Римського щоб процес надання житла був більш організованим від всіх вузів, інтернатів, які мають гуртожитки отримала зведену інформацію і передала до церковного комітету (в якому місці, який вуз, скільки може розмістити людей). Гуртожитки можуть розмістити 3,5 тис прочан, — сказав Іван Рудницький, голова Виконавчої дирекції. — Усі туристичні фірми Львова були залучені до надання житла: у Польщі люди звертаються до турфірм, щоб забезпечили їх переїзд, автобусами, польські туристичні фірми мають добрі зв’язки, досвід, місця і не тільки у Львові, але і поза межами Львова. Залучено і приватний сектор, Асоціацію учасників ринку нерухомості, зроблено буклети, які плануємо розмістити на кордоні. Тут є значний резерв і це плюс до того, що зроблено. Приватні агенти просять від 30 грн з особи до 1000 доларів за 5 кімн. квартиру 200 м2».

Пан Михайло Хвойницький, керівник Прес-центру візиту св. Отця в Україну сказав: «Ми при розселенні журналістів звертаємось теж до фірм, хоч тоді виникає проблема в доставці їх на об’єкт». Працюватиме прес-центр з 10 червня в будинку Залізничників Львова. Тут буде 80 робочих комп’ютерних місць журналістів, екран 3Х4 м на якому транслюватимуться прямі передачі всіх подій, що йдуть в місті, а також інформація про Львів, про Церкву, про Папу, ін. Тут буде міні-телецентр з 20-ма релейними лініями для електронних ЗМІ, міні-типографія з 2-ма потужними різографами для прес-релізів, виступів посадових осіб, Папи, буде теж протокольна служба. Укртелеком розмішує 120 ліній телефонного зв’язку. Теж будуть створені медичний пункт, пункт обміну валют і т.ін. На 2-му поверсі буде прес-центр, куди можна запрошувати для зустрічей людей, там будуть монітори, телевізори і транспорт, який має доставляти журналісти від прес-центру на об’єкти. Для журналістів готується спеціальне видання у кількох мовах, що розповідатиме про Україну, Церкви, про Львів».

З огляду великих площей збору людей звуковий супровід на іподромі буде забезпечувати одна з польских фірм, акустичні системи якої враховують особливості великого поля. Для можливості огляду центральних подій можливе встановлення телебіму, величезного телеекрану. Церква бере це на себе, але поки що рішення немає за браком коштів (оренда екрану 4Х6 м виносить 45 тис. грн).

Обмежений режим пересування, заїзду в місто і міського транспорту — це вимоги Служби Безпеки. Спеціальна міська Комісія по транспорту працює над зміною режиму громадського транспорту, виставляться години, які будуть опубліковані. У місцях, куди важко доїхати, машини швидкої допомоги чекатимуть завчасно. Щодо відселення певних категорій людей з міста, які веде СБУ спільно з міліцією, то враховуючи що візит цей незвичний буде мінімум обмежень — зазначив В. Герич — Кожна людина є людиною, хто б він не був і відношення має бути христинське.

Мешканці міста, які вітатимуть Отця при переїзді по трасі, стоятимуть на узбіччі дороги. У будинках вікна мають бути зачинені, це — вимога СБУ і звична практика у світі, зазначалось на прес-брифінгу. Парасолі на літургію не слід брати, а обійтись пластиковою накидкою. Пластикові накидки мають бути прозорі.

Ще раз провучало прохання до журналістів оголосити, що перепустки слід замовляти тільки у церквах, та що на зустріч з молоддю можна збирати групи по вузах і оформлені списки подавати в церковну комісію для отримання групової перепустки. Перепустки згідно з вимогами СБУ будуть видані за два тижні до візиту: по деканатах і парафіях. Було теж прохання заохочувати людей до доброчинності: практикуючий католик має свідомо запрошувати і розміщати прочан у себе вдома.

(О. Дудич. Радіо «Воскресіння»)

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.