Відбулися збори працівників Патріаршої курії УГКЦ.9.06.2008

6 червня 2008 року у м. Києві, у храмі Святого Василія Великого, відбулися збори працівників Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви. У роботі засідання взяли участь: Блаженніший Любомир, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, Преосвященні Владики Діонісій (Ляхович), голова Патріаршої адміністрації, Гліб (Лончина), керівник Відділу церковних комісій, Володимир (Війтишин), керівник Патріаршого економату, Степан (Меньок), голова Літургійної комісії, Богдан (Дзюрах), секретар Синоду Єпископів УГКЦ, керівники та працівники структурних підрозділів Патріаршої курії. Попередні, загальні збори, у яких взяли участь усі працівники Патріархії, відбулися 17 січня 2008 року.

У вступному слові Владика Гліб коротко накреслив програму засідання та її головні моменти. Того дня зустріч поділялася на дві частини: доповідь Глави УГКЦ про Патріаршу курію як таку та її завдання у житті Церкви; фінансовий блок питань.

Відтак мав слово Блаженніший Любомир. Предстоятель УГКЦ передусім зазначив, що Патріарша курія – це виконавчий орган, завданням якого є допомагати Главі Церкви здійснювати рішення Синоду та реалізовувати щоденні завдання в управлінні Церквою. “Від княжих часів і до недавна ми не мали нічого подібного до Патріархії. Була митрополія, були митрополити, єпархії і їхні єпископи. Але, наскільки я знаю, патріархії не було. Тому це є щось нове у структурі Церкви… Ми не стараємося відтворити те, що було, а реалізовуємо щось нове. Ми перебуваємо у пошуку і тому, знаючи про це, маємо із розумінням сприймати структурні зміни усередині курії”, – відтак сказав Блаженніший Любомир. Тоді він пояснив сам принцип діяльності Патріаршої курії та на цій основі представив сучасний стан Патріархії УГКЦ.

Тоді кожний з присутніх міг висловити свої думки щодо теми доповіді, а крім того поставити запитання Главі УГКЦ. У підсумку учасники засідання отримали більш вичерпну і точну інформацію щодо сучасного стану та планів розвитку Патріархії УГКЦ.

Друга частина засідання складалася з аналізу стану фінансування структурних підрозділів та курії як такої. У цій частині Владика Володимир (Війтишин) розповів про загальний бюджет Патріархії, джерела його наповнення та пріоритетні напрямки використання.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.