Завершився візит Владики Богдана (Дзюраха) до США. 1.04.2008

30 березня 2008 року завершився офіційний візит Владики Богдана (Дзюраха), голови Наглядової ради будівництва Патріаршого центру УГКЦ, Єпископа-помічника Київської архиєпархії, до США. Упродовж 24 днів перебування у цій країні (візит розпочався 6 березня), Владика Богдан, супроводжуючі його особи: п. Мирослава Роздольська, керівник Закордонного відділу інформаційно-фінансового забезпечення будівництва Патріаршого собору, заслужені артисти України Оксана Савчук та Іван Кавацюк (дует “Писанка”) відвідали громади УГКЦ у Ньюарку, Виппані, Філадельфії, Чикаго, Нью-Йорку, Маямі і Сант Пітерсбургу. У цих парафіях було проведено збір коштів на будівництво Патріаршого центру у Києві. Спосіб отримання пожертв – розповсюдження спеціально видрукуваних “цеголок” різних номіналів. За ці дні було зібрано понад 160 тисяч ам. доларів, але акція з розповсюдження “цеглинок” у цих місцевостях, як і в інших містах США, де є громади УГКЦ лише тільки розпочинається.

“Найціннішим плодом цього візиту вважаю наші безпосередні зустрічі з жертводавцями собору – вірними нашої Церкви в Сполучених Штатах Америки, представниками культурних та громадських організацій, які діють на теренах США, – для Департаменту інформації розповів Владика Богдан. – Під час цих зустрічей нам, сподіваюся, вдалося донести більше об’єктивної інформації про стан будови Патріаршого центру в м. Києві, про розподіл обов’язків серед тих, хто безпосередньо дотичний до будови, а також про механізм збору коштів та контролю за їх ефективним використанням. Ми з радістю ствердили, що зацікавлення цим важливим для нашої Церкви проектом є дуже великим як серед наших вірних, так і серед духовенства, а це дає підстави твердити, що збір коштів в наших єпархіях за кордоном можна налагодити ще краще. У цьому розраховуємо на діяльність нещодавно створеного Закордонного відділу інформаційно-фінансового забезпечення будови Патріаршого центру у м. Києві, який має свій осідок в м. Стемфорді, та підтримку єпископату нашої Митрополії у США. Хотілося б також, щоб наші зустрічі з вірними нашої Церкви в різних куточках Сполучених Штатів Америки сприяли укріпленню єдності нашої Церкви та поглибленню свідомості нашої спільної відповідальності за нашу Церкву як в Україні, так і за її межами”.

Говорячи про перші кроки, які за підсумками візиту буде зроблено після повернення в Україну, голова Наглядової ради будівництва Патріаршого центру УГКЦ сказав, що потрібно продовжувати подавати регулярну інформацію про будову собору, а особливо про те, скільки коштів зібрано та куди вони були витрачені. “Переконавшись у важливості візуального представлення будівництва (під час зустрічей у парафіях демонструвався фільм “Собор єднає усіх”. – авт .), плануємо виготовити новий документальний фільм, у якому зосередимо увагу не тільки на процесі будівництва, а й на ширшому контексті: історії нашої Церкви та її ролі у релігійному та суспільному житті України. Окрім того плануємо організовувати візити до наших громад у діаспорі інших відповідальних за будову осіб, адже бачимо, що ніщо не замінить живого контакту із жертводавцями”, – наголосив Владика Богдан.

Департамент інформації УГ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.