50 років служіння Богові і людям. 31.03.2008

30 березня 2008 року виповнилося 50 років від дня священичих свячень Блаженнішого Любомира, Глави УГКЦ. Після вивчення філософії у Колегії Святого Василія Великого в Стемфорді (штат Коннектикут) і богословських студій у Вашингтонському католицькому університеті, 30 березня 1958 року Владика Амврозій (Сенишин) висвятив Любомира Гузара на священика для праці в Стемфордській єпархії. Свячення відбулися у соборі Святого Володимира, який на той час мав титул “прокатедрального”. Це тому, що тоді Стемфорд був ще екзархатом і став єпархією 12 липня 1958 року. Блаженніший Любомир був першим ієреєм, якого було висвячено суто для Стемфордської єпархії.

Після свячень ієрей Любомир у 1958-1959 роках працював вчителем і префектом в Стемфордській духовній семінарії Святого Василія, а також служив у Кергонксоні (штат Нью-Йорк) як душпастир оселі “Союзівка” Українського народного союзу та виховної оселі Спілки української молоді Америки в Елленвілі (штат Нью-Йорк).

В одному з інтерв’ю Предстоятель УГКЦ, говорячи про своє покликання до священства, сказав, що він ще малим хлопцем хотів бути священиком. “Але так життя повело нас, що не було як… Одначе, коли ми були в Австрії, я довідався адресу однієї семінарії в Америці, і написав туди листа. На превеликий мій подив, прийшла мені відповідь від настоятеля цієї семінарії: «Сину, коли приїдеш до Америки – зголосися. Побачимо…». Так і сталося. Приїхав, зголосився і вже за три тижні по приїздові я вступив до семінарії”, – сказав про це Блаженніший Любомир.

У ці дні духовенство і миряни Катедрального собору Святого Володимира у Стемфорді готують для Глави УГКЦ особливий дарунок – грамоту з копією іконки, яку Блаженніший Любомир 50 років тому роздавав вірним на молитовну згадку про його свячення. На цій грамоті всі парафіяни собору поставлять свої підписи.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.