Блаженніший Любомир звернувся із листом до Президента України Віктора Ющенка. 24.03.2008

21 березня 2008 року Блаженніший Любомир, Глава Української Греко-Католицької Церкви, звернувся із листом до Президента України Віктора Ющенка. Причиною написання листа стали повідомлення у засобах масової інформації про події навколо римо-католицького храму Святого Йосифа у місті Дніпропетровську. У цих повідомленнях йшлося про те, що вже багато років члени Римо-Католицької Церкви в Україні домагаються повернення цього храму у користування місцевою церковною громадою для культових цілей. Водночас було сказано, що ця споруда знаходиться у власності комерційного підприємства, яке перебудовує її, руйнуючи її священний характер. Було згадано також про те, що у цій справі вже відбулися численні судові засідання.

У листі зокрема йдеться: “Звертаюся до Вас, Високодостойний пане Президенте, з двох причин: по-перше, ця справа розголошена на всю Україну і, правдоподібно, за її межі, а це не приносить нікому з нас доброї слави; по-друге, існують чіткі укази про те, що культові споруди належить повертати церковним громадам для їх властивого вжитку”.

Відтак Глава УГКЦ пише, що роблячи висновок із повідомлень мас-медіа, можна ствердити, що справа храму Святого Йосифа у Дніпропетровську не вирішується через протистояння духовних і комерційних інтересів. “Схоже на те, що тут не беруться до уваги ані Господні, ані людські закони, а істинним божком є гроші. Гріш сам в собі – це непогана річ, з його допомогою можна зробити багато добра, але, коли він стає абсолютною вартістю, то це породжує великі суспільні лиха, кривду, безсердечність і корупцію”, – читаємо у документі.

Відтак, Блаженніший Любомир відзначив, що “державні закони є не тільки мертвою буквою, їх виконання – це духовне обличчя Держави”.

“На мою думку, у такому світлі треба розглядати ситуацію у Дніпропетровську, і тому є потреба Вашого втручання у цю справу”, – зазначено у кінці звернення.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.