“Але ж це храм Господній”. 18.03.2008

“Коли я почув звістку, що будується великий храм на лівому березі Дніпра – Патріарший собор Воскресіння Христового і потреба допомогти цьому будівництву, я дав свою згоду. Багато мені казали: “Павле, ти ж православний, а це будується греко-католицький храм”, а я сказав: “Але ж це храм Господній”. Тому із піснею, із словом іду до людей, розказую їм, що храм піднімається ввись, що потрібна допомога і матеріальна, і духовна”, – такі слова народного артиста України Павла Дворського звучать у фільмі “Собор єднає усіх”, який демонструється під час зустрічей Преосвященного Владики Богдана (Дзюраха), голови наглядової ради будівництва Патріаршого собору, Єпископа-помічника Київської архиєпархії, у рамках його офіційного візиту до США. Ці слова звучали також у Чикаго.

16 березня 2008 року в Українському культурному осередку Чикаго відбулася зустріч Владики Богдана з вірними УГКЦ (у Чикаго діє три громади нашої Церкви). Цій зустрічі передували реколекції (духовні вправи), які 12-16 березня, на прохання отця архимандрита Івана Кротця , настоятеля парафії Святих Володимира і Ольги, провів Єпископ-помічник Київської архиєпархії. Почесними гостями свята були: Владика Ричард (Семінак), Єпарх Чиказький, Генеральний консул України в Чикаго Василь Корзаченко з дружиною Олею, керівники та представники громадських організацій, душпастирі місцевих парафій.

До присутніх зі словом звернувся голова Фундації “Спадщина” доктор Юліян Куляс, котрий від імені фундації склав пожертву в сумі 5 000 доларів, а ще 1 000 доларів – від своєї родини. Член ради директорів Українсько-Американської федеральної кредитної спілки “Самопоміч” Ореста Фединяк від імені кредитівки “Самопоміч” склала пожертву на добудову Патріаршого собору у сумі 10 000 доларів. Отець Іван повідомив присутніх про ще одну щедру пожертву в сумі 25 000 тисяч доларів, яку зібрали парафіяни храму святих Володимира і Ольги. Свою “цеголку” у сумі 1 000 доларів дав на собор Владика Інокентій (Лотоцький), Єпископ-емерит Чиказької єпархії. Радо відгукувались на збірку численні вірні УГКЦ, присутні у залі. Загалом сума пожертв, які були зібрані того дня склала близько 60 000 доларів.

У своєму слові Владика Богдан сердечно подякував усім, хто щедрою рукою долучився до справи будівництва Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві. Він зазначив, що будівництво храму є виявом побожності та любові всього українського народу, бо лише завдяки спільним зусиллям усіх вірних Української Греко-Католицької Церкви їхня мрія здійснюється.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.