Урочистою месою на честь празника Вознесіння закінчилася надзвичайна Консисторія,

Урочистою месою на честь празника Вознесіння закінчилася надзвичайна Консисторія, що проходила Ватикані 21-24 травня — найбільш представницьке зібрання кардиналів за всю історію Римо-Католицької Церкви. У своїй проповіді на месі, що пройшла у базиліці св. Петра, Іван Павло II підвів підсумки дискусій, в яких брали участь 155 кардиналів.

Після закінчення богослужіння було оголошено підсумкове послання учасників консисторії. Хоча Церква покликана приділяти особливу увагу молитві, вона не повинна забувати і про земні проблеми, відзначив у своїй проповіді Іван Павло II. Серед основних завдань, звернених до сучасної Церкви, Папа назвав такі проблеми як єпископська колегіальність, екуменізм, міжрелігійний діалог, відносини з ЗМІ, глобалізація і питання етики — зокрема, біоетики і моралі.

Чимало з названих проблем будуть обговорюватися на майбутньому Синоді єпископів, який відбудеться у жовтні ц. р., сказав на завершення своєї проповіді Іван Павло II, який подякував затим кардиналам за «безцінний внесок» в обговорення найважливіших аспектів церковного життя. Папа пообіцяв зробити «необхідні конкретні висновки» з пропозицій, сформульованих учасниками консисторії. Завершення нинішньої консисторії — шостого надзвичайного зібрання кардиналів за роки понтифікату Івана Павла II — було ознаменовано публікацією заключного послання.

Раніше детальні документи за підсумками консисторій не приймалися. У цьому тексті кардинали закликали віруючих постійно дивитися на Христа посередництвом читання Священного Писання, молитви, участі в таїнствах Євхаристії та сповіді, а також «стремління до святості».

Учасники консисторії також нагадали католикам про неохідність продовжувати екуменічний і міжрелігійний діалог, проявляти солідарність з усіма людьми — зокрема, з бідними і знедоленими і з тими, чиє «священне право на життя, здоров’я, працю, культуру, участь у житті суспільства і свободу совісті зневажаються».

Торкаючись конкретних питань сучасності, члени Священної колегії закликали віруючих до ревних молитов за мир у Святій Землі, в Африці, а також заявили про своє «братерське спілкування з усіма Східними Церквами» — остання заява, вважають оглядачі, зроблена у переддень візиту Івана Павла II на Україну.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.