Про Тридцять восьму сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ. 7.03.2008

3-4 березня 2008 року у Києві відбулась Тридцять восьма сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви. У сесійних засіданнях взяли участь 15 членів Митрополичого Синоду, Єпископ-номінат Йосафат (Говера), Екзарх Волинський, та всесвітліший отець Тарас Пошивак, Протосинкел Стрийської єпархії, уповноважений заступник Преосвященного Владики Юліяна (Ґбура), Єпарха Стрийського.

Під час засідань Синоду зокрема було розглянуто питання боротьби з поширенням ВІЛ/СНІДу в Україні та шкільництва. Щодо першого було дано відповідне доручення Владиці Глібові (Лончині), який у співпраці з Міжнародним благодійним фондом “Карітас України” та Комісією душпастирства охорони здоров’я УГКЦ, має інтенсифікувати доопрацювання стратегії боротьби з поширенням ВІЛ/СНІДу в Україні. Щодо другого – Комісії шкільництва доручено фундаментально проаналізувати проблему та опрацювати проект діяльності нашої Церкви в галузі шкільництва.

Напередодні Великого посту Синод не залишив поза своєю увагою цієї теми. У підсумку синодальні отці постановили передрукувати без коментарів вимоги щодо посту, прийняті Синодом Єпископів УГКЦ 1966 року, а також було прийнято п ослання Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви на Великий піст.

Крім того було прийнято такі рішення: у неділю, 27 липня 2008 року, відзначити Хрещення Руси-України на рівні парафій УГКЦ; розпочати опрацювання системи геральдики в Українській Греко-Католицькій Церкві; затвердити програму відзначення Року християнського покликання, опрацьовану міжєпархіальними комісіями УГКЦ та продовжити до 20 квітня 2008 року час реалізації «цеголок»-пожертв на будівництво Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві.

Під час Позачергової сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, яка відбулася 16 січня 2008 року було п рийнято запрошення від Владики Михаїла (Гринчишина), Апостольського Екзарха для українців Франції, країн Бенілюксу та Швейцарії, поїхати на прощу до Лурду на святкування 150-ліття об’явлення Божої Матері св. Бернадеті. Проща відбудеться 28 – 30 серпня 2008 року. У рамках цієї сесії Синоду було створено спеціальний оргкомітет для реалізації цього заходу.

Наступну, Тридцять дев’яту сесію Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви було вирішено провести у травні 2008 року Божого.

У переддень синодальних засідань члени Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства прийняли участь у святкуванні 75-ліття з дня народження і 50-ліття священства Блаженнішого Любомира.

Секретаріат Синоду Єпископів

Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.