Під час надзвичайної Консисторії, — тобто зібрання кардиналів, яке проходило у Ватикані 21-23 травня, радіо «Ватикан» звернулося

Під час надзвичайної Консисторії, — тобто зібрання кардиналів, яке проходило у Ватикані 21-23 травня, радіо «Ватикан» звернулося із запитанням до кардинала Поля Пупара, президента Папської ради у справах культури, яким є, на його думку, основне завдання сучасної Церкви.

«Я б сказав передусім — в світлі останніх зустрічей, в яких я брав участь, — було це у самому серці Африки в Кот-д’Івуарі, чи то в на Близькому Сході в Лівані, чи навіть в Латинській Америці, чи у Бангкоку в Азії — що найважливішим моментом, можливо, є відповісти на наступне запитання: що це означає, бути християнином, учнем Христа, під небом третього тисячоліття, посеред стількох людей, які сповідують різні релігії чи не сповідують жодної, посеред агностиків і байдужих», — сказав французький кардинал.

Гадаю, саме це запитання ставив собі 40 років тому кардинал Джованні Батіста Монтіні, майбутній Папа Павло VI, перед закриттям першої сесії Екуменічної Ради II Ватиканського собору, розпочатого блаженним Папою Ронкаллі (Іваном XXIII): «Церкво Христова, що ти говориш сама про себе?» Велика проблема — це оновлення віри. Допоки віра не мислиться інтегральною і цілком живою, допоки вона не стане культурою, — це не є віра, вкорінена так, як це має бути. Програма є, отже, наступною: віднайти, посеред різних культур, радісне проголошення Доброї Новини Ісуса, Спасителя світу, в оновленій вірі», — сказав на закінчення французький кардинал.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.