Відбулася панахида за невинно загиблимиу стінах в’язниці “на Лонцького”22.02.2008

21 лютого 2008 року, з нагоди вшанування пам‘яті невинно загиблих жертв тоталітарного комуністичного режиму, на подвір‘ї колишньої в‘язниці “на Лонцького” (тепер вул. Бандери, 1, м. Львів), Високопреосвященніший Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський, у співслужінні з Владикою Макарієм (Малетичем), Архиєпископом Львівським УАПЦ та численним духовенством, відслужив панахиду та освятив пропам‘ятний хрест жертвам тоталітарного комуністичного режиму. До хреста було покладено вінки від керівництва держави, голови Служби Безпеки України, управління Служби Безпеки України у Львівській області, Львівської облдержадміністрації та Львівської обласної ради.

На цьому поминанні пам‘яті жертв тоталітарного комуністичного режиму були присутні: Анатолій Матіос, начальник управління Служби Безпеки України у Львівській області, Валерій П‘ятак, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації, Мирослав Сеник, голова Львівської обласної ради, Олексій Побурко, директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Володимир Вятрович, радник голови Служби Безпеки України та директор Львівського відділення Українського інституту національної пам‘яті, герой України Юрій Шухевич, Петро Франко, кавалер ордену “За заслуги” та голова Львівського обласного товариства політичних в‘язнів та репресованих, Олесь Гуменюк, голова Львівського крайового братства ОУН-УПА, Ярослав Малицький, голова Львівської обласної спілки політичних в‘язнів.

Владика Ігор у своєму слові до присутніх зазначив: “Я безмежно вдячний за геройський крок членів Служби Безпеки на чолі з паном генералом, котрі запросили нас, єпископів та священиків, щоб помолитися за душі померлих, замучених та замордованих у цих стінах, що служили жорстокою в’язницею для багатьох наших мирних співвітчизників, котрі тут знайшли кінець свого, більшість із них, молодого життя… Тут помирали люди, котрі любили свою Греко-Католицьку Церкву, свій український народ, свою землю, рідну традицію та рідні звичаї. Хай ласкавий Господь прийме їхні безсмертні душі у свої ласкаві обійми!.. Хай буде слава і вічна пам’ять героям, що невинно загинули за правду та свій народ!”

“Сьогодні ми вперше вшановуємо пам‘ять тих, хто в цих тюремних, раніше недоступних стінах, був закатований та загинув без сповіді. У “тюрмі на Лонцького” в червні 1941 року працівниками НКВД розстріляно близько 4-х тисяч політичних в‘язнів. Протягом окупації 1941-1944 рр. у цій тюрмі німецьке гестапо утримувало в жахливих умовах українців, поляків, вірменів, євреїв та представників інших національностей. Ця найбільша тюрма західного регіону є страшним уособленням злочину проти людства… Це місце повинно бути перетворене в меморіально-дослідницький комплекс, де кожен зможе побачити те, що прийшлося пережити українському народові в часи правління безбожного режиму”, – наголосив Анатолій Матіос.

На закінчення заходу Владика Ігор окропив свяченою водою приміщення колишньої тюрми, де всі бажаючі мали змогу оглянути камери, в яких утримувались в’язні та ознайомитися з архівними матеріалами, які були представлені в експозиції на першому та другому поверхах.

Тарас Гавришко

Прес-служба Львівської архиєпархії

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.