Однією з головних тем дискусій на другий день надзвичайної Консисторії кардиналів, що проходила у Ватикані, стали екуменічні відносини.

Однією з головних тем дискусій на другий день надзвичайної Консисторії кардиналів, що проходила у Ватикані, стали екуменічні відносини. Окрім цього члени Священної колегії обговорювали папський примат, питання сімейного життя і особливу роль східних католицьких Церков. З пропозиціями організувати «всехристиянську асамблею» в Англії виступив глава католицької громади цієї країни архієпископ Вестмінстерський кардинал Кормак Мерфі-О’Коннор. Президент Папської ради сприяння християнській єдності кардинал Вальтер Каспер відзначив у своєму виступі, що екуменізм — «тема нашого часу», додавши, що в роки понтифікату Івана Павла II в цій галузі були досягнуті значні успіхи. Представники двох східних католицьких Церков — сиро-католицький Патріарх Ігнатій Муса Дауд, нещодавно призначений префектом Конгрегації Церков східного обряду, і глава УГКЦ кардинал Любомир Гузар — відзначили, що їх громади покликані відіграти ключову роль у зближенні католиків з православними.

Ролі папства було присвячено виступ відомого американського богослова кардинала Евері Даллеса. Визнавши, що представники більшості інших конфесій вважають цей інститут каменем спотикання для християнської єдності, кардинал Даллес заявив, що смути і розколи в рядах цих конфесій наочно показують, що Церкві необхідно мати єдиний центр. Деякі кардинали, що виступили того дня на засіданні Консисторії, висловили ряд конкретних пропозицій.

Так, наприклад, кардинал Альфонсо Лопес Трухильо, який очолює Папську раду у справах сім’ю, закликав розпочати працю над посібником зі «здорового родинного життя».

У свою чергу, архієпископ Бостонський Бернард Лоу запропонував регулярніше проводити зустрічі ієрархів для обміну думками з насущних питань церковного життя.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.