Служіння хворому з точки зору сучасної медицини та Церкви

У рамках проголошеного Синодом Єпископів УГКЦ 2008 року Роком християнського покликання та з нагоди відзначення 11 лютого XVI Всесвітнього Дня хворого, Комісія у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ проводить науково-практичну конференцію на тему: «Покликання служити хворому» та семінар для медичних капеланів. Заходи проходитимуть у двох містах: Івано-Франківську та Львові.

Конференція і семінар мають за мету ознайомити учасників із розумінням та баченням місії служіння хворому з точки зору сучасної медицини та Церкви, а відтак означити можливі шляхи до поглиблення співпраці Церкви та держави у сфері охорони здоров’я, підтримки та співстраждання з хворими, а також допомогти знайти спільні шляхи формування та розвитку медичного капеланства.

Важливість даних заходів пов’язана з тим, що у сучасному динамічному світі звиклі для нас поняття набувають значно ширшого значення. Ця ситуація не оминула сферу охорони здоров’я, де такі поняття як «здоров’я», «допомога хворому», «хвороба», а відтак і зміст праці медичного працівника набувають нових рис. Звідси постає реальна потреба поглянути на добре знайомі усім поняття і відкрити їх зміст у сучасному світі.

До участі у конференції запрошені представники органів державної влади, які відповідальні за охорону здоров’я, викладачі медичних навчальних закладів, медперсонал, представники духовенства, лікарняні капелани та всі бажаючі, зацікавленні у покращенні ситуації довкола служіння хворим.

Спеціальним гостем-доповідачем конференції стане д-р Арнальдо Панрацці, професор Папського міжнародного богословського інституту душпастирства у сфері охорони здоров’я, Рим (Італія). Окрім конференції, під час одноденного семінару для медичних капеланів д-р Арнальдо Панрацці розкриє основні складові душпастирства у сфері охорони здоров’я.

Обидва заходи проходять вперше на подібному рівні й очікується, що вони стануть поштовхом для поглиблення діалогу та розвитку співпраці між державою, громадськими організаціями і Церквою у сфері охорони здоров’я.

Конференції:

5 лютого 2008 року, м. Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 91. Обласна клінічна лікарня. Поч. 10.00.

8 лютого 2008 року, м. Львів, вул. Хуторівка, 35. Львівська духовна семінарія Святого Духа. Поч. 12.00.

Семінари:

6 лютого року, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська теологічна академія. Поч. 11.00

7 лютого 2008 року, м. Львів-Брюховичі, вул. Широка, 4. Реколекційний центр УГКЦ. Поч. 10.00.

Для довідок: Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я,

пл. Святого Юра, 5, м. Львів, 79000. Тел./факс: (032) 299-73-40, e-mail: zdorovia@ugcc.org.ua

Прес-служба Львівської архиєпархії

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.