Компендіум соціальної доктрини Католицької Церкви – це скарб. 8.02.2008

«Ті правди, які зібрані у цій книжці, представляють нам істину, яка допомагає нам бути добрими людьми. Цю книгу, думаю, без перебільшення можна назвати скарбом, бо у ній представлено не думки якогось філософа, вченого, а досвід Церкви. Адже якби ми всім серцем сприйняли всі правди, які записані у цій книзі і сказали собі, що ось ту є скарб, за яким варто жити, тоді, я думаю, що і корупція, і інші недомагання нашого життя зникли б назавжди. Представлення цього підручника в українській мові я хотів би назвати важливим днем в історії нашого суспільства, особливо в цей перехідний період, коли розбудовуємо нашу власну державу…», – сказав Блаженніший Любомир, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, під час презентації українського перекладу Компендіуму соціальної доктрини Церкви – концентрованого довідника, у якому підсумовано понад столітню працю Католицької Церкви у соціальній сфері. Презентація відбулася 5 лютого, о 15.00, у м. Києві у приміщенні Конгрегаційної зали Національного університету «Києво-Могилянська академія». Представив Компендіум спеціальний гість з Ватикану Кардинал Ренато Раффаеле Мартіно, голова Папської Ради «Справедливість і мир» (від 2006 року також голова Папської Ради у справах душпастирської опіки мігрантів і подорожуючих), який керував укладенням цього збірника.

Щодо участі у презентації голови Папської Ради «Справедливість і мир», Глава УГКЦ сказав: «Присутність між нами Кардинала Мартіно свідчить про велику надію, віру в краще майбутнє нашого народу. Тому ми вдячні і йому, і таким як він, які по цілому світі вірять в нас, радіють, що ми зацікавлені жити по-євангельському і на цій основі будувати наше майбутнє. Воно можливе, якщо візьмемо собі до серця слова науки доброї матері – Церкви».

Відтак у своїй промові Кардинал Мартіно говорив не тільки про доктринальні правди Компендіуму та змальовував його головні засади, але також пристосовував їх до української дійсності і цим, немовби, наголошував на актуальності представленого збірника. Доповідач радив представникам Церкви в Україні звернути увагу на сприяння миру та захист прав людини, поширення права на розвиток окремих осіб та суспільних груп (емігрантів, іммігрантів, національних меншин), збереження навколишнього середовища (ключовий момент, запропонований Компендіумом, полягає у твердженні: людська діяльність щодо довкілля повинна керуватися етикою) і заохочував глибше долучатися до міжнародних, екуменічних та міжрелігійних зусиль, скерованих на відновлення миру і справедливості.

Учасниками презентації були єпископи, а серед них Архиєпископ Іван Юркович, Апостольський Нунцій в Україні, священики, науковці, громадські діячі, студенти. Вітав присутніх президент НаУКМА проф. Сергій Квіт.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.