В УГКЦ створено новий екзархат і призначено його першого екзарха

15 січня 2008 року, о 13.00, у Ватикані було повідомлено про те, що Святіший Отець Венедикт XVI поблагословив такі рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви:

• заснувати новий архиєпископський екзархат у Луцьку;

• призначити о. Йосафата Олега Говеру, священика Тернопільсько-Зборівської єпархії, першим екзархом, уділяючи йому титулярний престол Цезаріани.

«Новий екзархат називатиметься «Волинський» і до нього входитимуть Волинська й Рівненська області. Осідок екзарха збуде у Луцьку. Його створено на підставі рішення Синоду Єпископів УГКЦ Верховним Архиєпископом, як і Донецько-Харківський та Одесько-Кримський екзархати. Тому ці екзархати називаються архиєпископськими. По суті, це означає, що вони діють від імені Верховного Архиєпископа і є йому підзвітні», – у коментарі для Департаменту інформації пояснив Блаженніший Любомир.

Додаток

Біографічна довідка о. Йосафата Олега Говери

Народився 12 вересня 1967 року в місті Івано-Франківську. Після закінчення середньої школи навчався у підпільній духовній семінарії. 30 травня 1990 року був рукопокладений на священика і призначений настоятелем парафії Святих Володимира і Ольги смт Велика Березовиця.

З 1996 до 1999 року навчався у Люблінському католицькому університеті. Після цього був віце-ректором Вищої духовної семінарії імені Йосифа Сліпого. Упродовж 2004-2007 року навчався у Папському Східному інституті у Римі (Італія), де здобув ліценціат з пасторальної теології. Відтак о. Йосафат Говера виконував обов’язки ректора духовної семінарії імені Йосифа Сліпого.

Крім рідної, української, володіє російською, польською, італійською та німецькою мовами.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.